logo itpoint.cz

Chcete si pronajmout telefonní tlačítko

Český Telecom vyhlásil výběrové řízení na pronájem dvou funkčních tlačítek kartových veřejných telefonních automatů.

Již dříve jsme přinesli informaci o postupující modernizaci karetních VTA Českého Telecomu, která byla avizována jako příprava na nové služby. Spekulovali jsme o možných finančních službách typu čipová peněženka. První vlaštovka je zde: podle své tiskové zprávy Český Telecom vyhlásil výběrové řízení na pronájem dvou funkčních tlačítek kartových veřejných telefonních automatů. Tlačítka budou určena pro jednoduchou přímou volbu služeb důležitých pro občany - jedno bude vyhrazeno pro zkrácenou volbu telefonního čísla taxislužby, druhé pro číslo technických služeb pro domácnosti. Nebude tak nutné pamatovat si příslušná telefonní čísla, zákazník potřebující zavolat například instalatéry zmáčkne příslušné tlačítko a bude přímo spojen se servisní firmou.

Výběrové řízení se týká více než 5000 moderních kartových telefonních automatů typu Ascom Proxim, které jsou rozmístěny na území Prahy a středních Čech. U přístrojů Proxim jsou čtyři prozatím neoznačená funkční tlačítka umístěna na pravé straně klávesnice vedle číslicových tlačítek. Foto tohoto automatu je možno získat na internetové adrese – zmiňovaná tlačítka jsou označena jako “A” (taxislužba) a “B” (pro technickou službu).

Pronájem tlačítek je nabízen na dobu maximálně 1 roku. Jejich zprovoznění se předběžně očekává v únoru 2001. Podrobné podmínky soutěže lze získat na telefonním čísle 02-7146 3090 nebo na e-mailové adrese reklama@ct.cz

Článek ze dne 27. prosince 2000 - středa