logo itpoint.cz

Contactel nabízí internetové hovory

Telekomunikační společnost Contactel poskytuje od pátku možnost internetového telefonování přes službu Red Call.

Telekomunikační společnost Contactel poskytuje od pátku možnost internetového telefonování přes službu Red Call.

Red Call je založen na technologii internetového volání společnosti Net2Phone, který využívá propojení klasické sítě pevných linek na internetovou síť. Systém Net2Phone je celosvětově velmi oblíbený. Umožňuje volat do zahraničí za velmi nízké sazby, přičemž volané straně stačí jen běžný telefon. Volající pak musí mít osobní počítač s připojením na internet.

Dosud u nás nebylo volání do zahraničí přes Net2Phone příliš rozšířené. Pro tento způsob volání přes internet bylo totiž zapotřebí zaplatit Net2Phone dopředu určitý kredit. I u Red Call je však zapotřebí zaplatit si určitý kredit. Contactel však umožňuje kredit už ve výši 400 Kč. V rámci uvádějící kampaně navíc dostanou zájemci kredit ve výši 200 Kč zdarma.

Službu Red Call je možné nalézt na internetových stránkách Contactelu redbox.cz. Tento portál patří mezi nejnavštěvovanější s více než 5,3 miliony zhlédnutých stran za měsíc říjen. Contactel byl založen v roce 1999 jako společný podnik Českých Radiokomunikací a Tele Danmark. Společnost hodlá konkurovat dosavadnímu monopolnímu operátoru v oblasti poskytování hlasových a datových telekomunikačních služeb.

 Česká informační agentura

Článek ze dne 12. prosince 2000 - úterý