logo itpoint.cz

ČTÚ uděluje další licenci pro poskytovatele veřejné telefonní služby - společnosti Callino

Licence je na poskytování veřejné telefonní služby prostřednictvím veřejné pevné telekomunikační sítě a nabývá účinnosti 1.1. 2001.

Český telekomunikační úřad udělil společnosti Callino licenci k poskytování veřejné telefonní služby prostřednictvím veřejné pevné telekomunikační sítě. Tato licence nabývá účinnosti s prvním dnem liberalizace českého telekomunikačního trhu, tedy 1. ledna 2001.

V nejbližších dnech požádá Callino Český telekomunikační úřad o přidělení čísla sítě a ještě v průběhu listopadu zahájí jednání o propojení s dalšími držiteli licence, uvedla Marcela Marešová z oddělení public relations společnosti.

Callino a. s. je stoprocentní dceřinou společností německé Callino GmbH. Byla založena v červenci 1999 s cílem etablovat se na českém trhu jako významný poskytovatel telekomunikačních služeb. K tomuto účelu hodlá využívat kromě svých vlastních zdrojů i zkušenosti a know-how mateřské společnosti a jejího vlastníka, americké firmy Formus Communications, Inc. Oba tito partneři patří k předním světovým provozovatelům širokopásmových sítí.

Licenci již od ČTÚ obdržely společnosti Aliatel, Contactel, GTS a Globix eTel Group.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 10. listopadu 2000 - pátek

pro neomezený počet zaměstnanců řeší program na Mzdy za 4.498 Kč.
Trápí vás zánět průdušek? Co vám může pomoci?
Za kávu zaplatíte denně více než za antivirus! Využijte legální řešení.