logo itpoint.cz

ČTÚ uděluje další licenci pro poskytovatele veřejné telefonní služby - společnosti Callino

Licence je na poskytování veřejné telefonní služby prostřednictvím veřejné pevné telekomunikační sítě a nabývá účinnosti 1.1. 2001.

Český telekomunikační úřad udělil společnosti Callino licenci k poskytování veřejné telefonní služby prostřednictvím veřejné pevné telekomunikační sítě. Tato licence nabývá účinnosti s prvním dnem liberalizace českého telekomunikačního trhu, tedy 1. ledna 2001.

V nejbližších dnech požádá Callino Český telekomunikační úřad o přidělení čísla sítě a ještě v průběhu listopadu zahájí jednání o propojení s dalšími držiteli licence, uvedla Marcela Marešová z oddělení public relations společnosti.

Callino a. s. je stoprocentní dceřinou společností německé Callino GmbH. Byla založena v červenci 1999 s cílem etablovat se na českém trhu jako významný poskytovatel telekomunikačních služeb. K tomuto účelu hodlá využívat kromě svých vlastních zdrojů i zkušenosti a know-how mateřské společnosti a jejího vlastníka, americké firmy Formus Communications, Inc. Oba tito partneři patří k předním světovým provozovatelům širokopásmových sítí.

Licenci již od ČTÚ obdržely společnosti Aliatel, Contactel, GTS a Globix eTel Group.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 10. listopadu 2000 - pátek