logo itpoint.cz

Desátý ročník Mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX 2000 dnes začíná na brněnském Výstavišti

Akce potrvá do pátku 13. října, přičemž první dva dny jsou určeny pouze pro novináře a odbornou veřejnost. Pořadatelem veletrhu jsou Brněnské veletrhy a výstavy.

Letošní ročník by stejně jako v minulých letech mělo navštívit množství osobností, jak ze státní správy, tak ze světa informačních a
telekomunikačních technologií.

Pro letošní rok již přislíbili svou účast :

V rámci INVEXu se 9. října uskuteční v kongresové hale hotelu Holiday Inn konference na téma Informační technologie – módní vlna versus vážné úvahy. Na konferenci vystoupí předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Václav Klaus, ředitel Microsoftu pro střední a východní Evropu Jan Mühlfeit či předseda představenstva a generální ředitel společnosti Techo Jiří Kejval.

K absolutním novinkám letošního ročníku patří projekt E-ZONA. Organizátoři chtějí poskytnout jasný a srozumitelný návod, jak a s kým
přetvořit svůj stávající business v e-business a uvést jej do reality
, řekl S. Skoumal. Záměrem projektu je zajištění účasti co nejširšího okruhu firem, které mají k danému tématu co říci a jsou významné svým působením na trhu. Cílovými skupinami jsou podnikatelské subjekty s důrazem na malé a střední firmy, představitelé státní správy, zástupci školství a odborná veřejnost. Na přednáškách a při firemních prezentacích budou radit zástupci společností, kterými budou zejména výrobci a dodavatelé softwaru a hardwaru, systémoví integrátoři, poskytovatelé připojení a služeb internetu, banky a zástupci finanční sféry, distributoři, kurýrní a spediční firmy.

Jak ČIA sdělil manažer INVEXu Jaroslav Hloušek, e-zona je zpracována do podoby fiktivního města, jehož centrum tvoří náměstí, na kterých probíhají přednášky a prezentace. Na náměstích bude umístěna graficky, po etapách zpracovaná cesta od businessu k e-businessu. U každé etapy budou uvedeni vystavovatelé, kteří nabízejí její řešení. Ulice města budou tvořeny stánky vystavovatelů, kteří nabízejí služby podle jednotlivých oborů svého zaměření.

Další novinkou je pavilon Business to Business, jehož hlavní snahou je zpřístupnění veletrhu pro vystavovatele zaměřené prioritně na návštěvníky ze státní a veřejné správy a na vrcholné reprezentanty české ekonomiky.

Skoumal očekává, že nejvíce vytíženým pavilonem bude nový pavilon V o celkové ploše 12 000 metrů čtverečních, ve kterém bude umístěn software, systémová integrace a e-commerce.

Organizátoři veletrhu budou pokračovat v úspěšných projektech – například Business Center, , LINUX Hall, Internet Hall, druhý ročník konference Informace pro 21. století a další doprovodné akce. Po úspěchu své loňské premiéry bude pokračoval i Shopping Hall, akce určená k podpoře prodeje výrobků, představených na INVEXu. Vloni ji navštívilo 30 000 lidí, kteří uzavřeli obchody za téměř 6,5 miliónu korun.

INVEX v posledních letech zhlédlo více než 130 000 návštěvníků každý rok. Přibližně stejný počet návštěvníků očekávají pořadatelé i letos. Na veletrhu se představí více než 820 vystavovatelů ze 17 zemí.

Areál brněnského Výstaviště bude přístupný denně od 9 do 18 hodin, v pátek 13. října pouze do 16 hodin. Běžné vstupné činí 140 korun, zlevněné polovinu. Celodenní vstupenka na první dva odborné dny stojí 450 korun, stálá vstupenka na středu až pátek činí 280 Kč.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 9. října 2000 - pondělí