logo itpoint.cz

Deutsche Telekom by chtěl nabídnout paušální sazby pro přístup k Internetu

V Evropě vznikne další model širokého zpřístupnění Internetu. Němci si uvědomili význam pro národní ekonomiku. Jen u nás zůstává tento aspekt nepochopitelně ignorován v pozadí ...

Deutsche Telekom ve již oznámil přípravu nabídky paušálních sazeb v konkurenci s ostatními poskytovateli připojení k Internetu, čímž se posunul před ještě před lhůtu regulátora na podporu využívání Internetu v největší evropské ekonomice.

Německý telekomunikační regulátor totiž stanovil 1.únor 2001 krajní lhůtou pro nabídku paušální sazby Telekomem. Přitom ještě předminulý týden Telekom revidoval toto úřední rozhodnutí, aby nalezl eventuální důvody pro své odvolání. V prohlášení firma uvedla, že by účtovala providerům novou paušální sazbu až do 57,6 marek ($26,135) ročně za zpřístupnění Internetu přes linky Deutsche Telekomu.

Poskytovatel služeb pak může rozdělovat náklady na tato spojení mezi mnohonásobnými uživateli. Podle Telekomu je taxa významně nižší než vršek rozsahu stanoveného regulátorem, a společnost též uvedla zahájení rozhovorů se zainteresovanými poskytovateli služeb pro určení nezbytných technologií použitých v síti.

Německo zůstává pozadu za Skandinávií a Británii v procentech populace používající Internet. Konkurenti DeutscheTelekom tvrdí, že firemní drahé telefonní sazby odrazují obyvatelstvo od připojování se a využívání Internetu stejně nadšeně jako v některých dalších evropských zemích. Nebylo objasněno, jak velkoobchodní paušální sazba pro konkurenty ovlivní výnosy Telekomu.

Článek ze dne 18. prosince 2000 - pondělí