logo itpoint.cz

Deutsche Telekom usiluje o licence v 7 státech Eurozóny

Deutsche Telekom se snaží vyhrát licence na třetí generaci mobilních telefonů v sedmi evropských zemích, oznámil v pátek Financial Times Deutschland

Deutsche Telekom usiluje o licence v 7 státech Eurozóny

Deutsche Telekom se snaží vyhrát licence na třetí generaci mobilních telefonů v sedmi evropských zemích, oznámil v pátek Financial Times Deutschland.

Bez ohledu na podanou nabídku na licenci na univerzální mobilní telekomunikační systém v Německu, Deutsche Telekom doufá také v přímé vítězství v Rakousku, Francii, Švýcarsku, Nizozemí, Švédsku a Norsku, dodaly noviny.

Nový standard UMTS dovolí mobilním telefonům nabídnout Internet a multimediální služby. Německá společnost doufá rozvinout svou evropskou síť vůči svému rivalovi France Telecom, jenž právě koupil mobilní telefony Orange od Vodafone Airtouch za 50 miliard euro. Pokud by měl získat Deutsche Telekom povolení v každé z těchto sedmi zemí, musel by vynaložit až 25.56 miliard euro, tvrdí Financial Times Deutschland. Německá společnost získala v dubnu licenci UMTS v Británii, nabídkou 6.9 miliard euro prostřednictvím své dceřiné One-2- One.

Článek ze dne 7. června 2000 - středa