logo itpoint.cz

Dnes zavádí GE Capital Bank GSM Banking

Další bankou, která v České republice zavádí GSM Banking, je GE Capital Bank. Služba s názvem GSM Banka bude aktivována 23.10. 2000 v síti Paegas společnosti RadioMobil.

Klienti banky tak budou moci prostřednictvím mobilního telefonu provádět běžné bankovní operace a využívat dalších služeb banky 24 hodin denně po sedm dní v týdnu. Aby mohl zákazník službu používat, musí být klientem RadioMobilu a současně mít SIM kartu podporující SIM Toolkit a GSM bankovnictví. Technická připravenost ostatních operátorů zatím není dostačující, rádi bychom však v budoucnu GSM Banku nabídli i klientům jiných operátorů, uvedl ředitel retailového bankovnictví GE Capital Bank Tomáš Salomon.

Narozdíl od konkurence, jejíž nabídka GSM Bankingu zatím není širokou veřejností příliš využívána  a pohybuje se nanejvýš v řádu tisíců klientů, hodlá GE Capital Bank brzy získat řádově několik desítek tisíc klientů. Spoléháme především na naši speciální nabídku, jejíž nejatraktivnější součástí je možnost získání mobilního telefonu zdarma při aktivaci GSM Banky, uvedl T. Salomon. Konkrétní služby a cenové podmínky GSM Banky vycházejí z průzkumu, který letos pro firmu provedla agentura AISA. Rozsáhlá reklamní kampaň začne 27. října 2000.

Telefonní a GSM bankovnictví v České republice dále nabízejí Bank Austria Creditanstalt, Česká spořitelna, ČSOB, IPB, Expandia Banka, Komerční banka, Union banka a Živnostenská banka.

GE Capital Bank vykázala podle českých účetních standardů k 30. červnu letošního roku zisk 284,818 milionů Kč. Bilanční suma dosáhla ke konci prvního pololetí hodnoty 73,992 miliard Kč. V průběhu prvních šesti měsíců tohoto roku došlo k jejímu zvýšení o 38 %.

Objem vkladů klientů GE Capital Bank dosáhl ke konci června 35,602 miliard Kč. Od počátku roku se celkový objem úvěrů poskytnutým klientům zvýšil téměř o 91,3 % na 4,503 miliardy korun. Zisk z úroků činil 945,457 mil. Kč. Kapitálová přiměřenost banky činila ke konci června 63,85 %. Vlastní kapitál banky činil k 30. červnu 5,212 milardy korun.

GE Capital Bank patří do skupiny GE Capital Services, která je součástí jedné z největších finančních skupin na světě – General Electric. Poslední a nejvýznamnější akvizicí GE Capital v České republice bylo v roce 1998 převzetí části Agrobanky, její revitalizace, stabilizace a přeměna právě v GE Capital Bank.

Za rok 1999 dosáhla GE Capital Bank čistého zisku 982 milionů Kč (podle českých účetních standardů). V České republice působí ještě její sesterské společnosti – GE Capital Multiservis a GE Capital Leasing.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 23. října 2000 - pondělí