logo itpoint.cz

Energis se přidal k protestu proti BT

Generální ředitel Energisu Mike Grabiner ve středu požádal o další regulační zákrok vůči British Telecomu, a připojil se tak k protestům, které přináší otevření místních sítí pro konkurenci

Generální ředitel Energisu Mike Grabiner ve středu požádal o další regulační zákrok vůči British Telecomu, a připojil se tak k protestům, které přináší otevření místních sítí pro konkurenci.

Grabiner řekl, že byl velmi zklamaný neochotou BT liberalizovat sítě, jenž zajišťují provoz po "poslední míli" do domácností. Požadoval další rozdělení mezi jeho sítěmi a jeho maloobchodním podnikáním. BT souhlasil s tím, že dojde k dělení těchto dvou činností, ale nestanovil žádné datum. Podle jeho slov takto pololetní ztráty Energisu vyskočily na 148% tedy 45.3 miliónů liber před zdaněním, v důsledku významných výdajů vzešlých ze nabývání majetků a investice do své hi-tech hlasové a datové sítě. Firma byla hlavním partnerem Freeserveru s jeho populární nabídkou paušálního internetového přístupu - služby využívající síť Energisu. Firma rovněž vyhrála zakázky poskytnout hostitelské servery pro webové stránky pro dreamticket.com a bootsphoto.com - jenž umožní klientům tvořit online foto alba.

Článek ze dne 20. listopadu 2000 - pondělí