logo itpoint.cz

Eurotel bude mít od 1.12. 2000 nového generálního ředitele

Novým generálním ředitele EuroTelu se stává od 1.12. 2000 Terrence Valeski - oznámil manager EuroTelu Jan Kučmáš.

Nový generální ředitel společnosti EuroTel Praha Terrence Valeski nastoupí do funkce 1. prosince letošního roku. Valeski bude
odpovědný za strategické řízení EuroTelu a za každodenní operace společnosti - oznámil manager EuroTelu Jan Kučmáš.

Společnost zároveň jmenovala stávajícího zástupce generálního ředitele Alexandera Winklera výkonným ředitelem odpovědným za provoz společnosti, který bude přímo odpovědný Terrenci Valeskimu. Ed Kingman, současný generální ředitel EuroTelu, zůstane ve společnosti do konce letošního roku. Poté se vrátí zpět do vrcholového mezinárodního manažerského týmu jednoho ze tří vlastníků EuroTelu, společnosti Verizon Communications, dodal Kučmáš.

Valeski naposledy zastával pozici výkonného marketingového ředitele u britské společnosti BT Wireless. Dále pracoval jako výkonný ředitel odpovědný za provoz společnosti během spouštění provozu u italského mobilního operátora Blu a ve stejné pozici u operátora Telfort v Holandsku. Zastával rovněž funkci prezidenta a generálního ředitele pro Severní Kalifornii u jedné z největších amerických telekomunikačních společností Pacific Bell.

Terrence Valeski je zkušený telekomunikační manažer, který má za sebou léta praxe v světových mobilních telekomunikačních společnostech a který posune vedoucí pozici EuroTelu do oblasti služeb 3. generace mobilních telekomunikací (UMTS), komentoval jmenování předseda valné hromady EuroTelu Bessel Kok.

EuroTel Praha, spol  s r. o., je s více než 1 650 000 zákazníky v září letošního roku největším poskytovatelem bezdrátových služeb v České republice. Sítě mobilních telefonů EuroTel GSM (900/1800 MHz) a T!P (450 MHz)  pokrývají v současné době území, na němž žije 99 procent obyvatel České republiky. EuroTel provozuje více než 2350 základnových stanic, které zajišťují vysokou kvalitu pokrytí i uvnitř většiny budov.

EuroTel Praha je společný podnik ČESKÝ TELECOM, a.s. (51%) a Atlantic West B.V. (49%). Atlantic West B.V. je rovným dílem vlastněna Verizon Communications a AT&T.

 Česká informační agentura
ph

Článek ze dne 7. listopadu 2000 - úterý