Expert Partner engineering a slovenská firma DITEC oznámily vznik nadnárodního subjektu Aliance

Obě firmy jsou ve svých zemích zařazovány mezi nejvýznamnější v oboru informačních technologií a systémové integrace. Od vzniku nového subjektu si slibují ještě větší komplexnost a konkurenceschopnost aktivit s vynaložením minimálních dodatečných nákladů. Do budoucna je Aliance otevřena i pro další firmy.

Česká společnost Expert & Partner engineering (EPe) a slovenská firma DITEC oznámily vznik nadnárodního subjektu Aliance. V tuto chvíli se však zatím nejedná o finanční či majetkové propojení společností, uvedl výkonný ředitel EPe Antonín Jakubše. Díky
Alianci firmy sjednotí své dlouhodobé cíle a působení na trhu. Hlavním cílem je pak expanze do dalších zemí střední a východní Evropy, především do Polska a Maďarska.

Obě firmy jsou ve svých zemích zařazovány mezi nejvýznamnější v oboru informačních technologií a systémové integrace. Od vzniku nového subjektu si slibují ještě větší komplexnost a konkurenceschopnost aktivit s vynaložením minimálních dodatečných nákladů. Do budoucna je Aliance otevřena i pro další firmy.

Společnost Expert & Partner engineering byla založena v roce 1991 a nyní se řadí mezi prvních pět největších systémových integrátorů v českém žebříčku IDG TOP 100. Poskytuje profesionální služby v oboru informačních technologií od ERP až po e-business včetně outsouringu. V květnu letošního roku posílil EPe vstup strategického partnera CDEF (Czech Direct Equity Fund). Firma má
přibližně 120 zaměstnanců. K nejvýznamnějším klientům patří například Ministerstvo obrany ČR, Česká spořitelna, ČSOB, Burza cenných papírů, Magistrát hl. m. Prahy, EuroTel či Český Mobil.

DITEC byla založena v roce 1992 jako společnost s ručením omezeným, v roce 1995 se transformovala na akciovou společnost. Zabezpečuje především integrované služby pro velké a střední organizace při budování informačních systémů v oblasti e-commerce a telekomunikací. Celá naše skupina včetně dceřiných firem má asi 300 zaměstnanců, samotný DITEC přes 100 zaměstnanců, řekl ředitel DITEC Peter Lukeš. Významnými klienty jsou například Banka Slovakia, Bankovní zúčtovací centrum Slovenska, EuroTel, Hypobank Slovakia, Ministerstvo financí Slovenské republiky, Národní rada SR, Slovenská pošta, Slovenská spořitelna, Slovenské telekomunikace, Tatra banka, Transpetrol, Ústřední celní správa SR či Železnice Slovenské republiky.

Obě firmy vlastní certifikáty společností Microsoft, Hewlett-Packard, Compaq, Cisco Systems, 3Com, Dell, Lucent Technologies a IBM.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 24. listopadu 2000 - pátek

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Moderní trendy a zapojení ICT technologi...

Ještě dokonalejší vzdálená správa koncov...

Benefice ArtForum ICZ pomáhá projektu Mů...

V INVENTI pracuje 25 procent žen - dvojn...

SAS Visual Analytics v cloudu za zvýhodn...

Prestižní evropská cena za rozvoj cloudo...

RAD Studio 10.2 s podporou Linuxu

Digitalizace a Průmysl 4.0 v praxi

ČTÚ vyhlásil aukci kmitočtů v pásmu 3,7 ...

Jak zvýšit efektivitu provozu datového c...

Spolehlivá ochrana a ukládání dat pro po...

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun ...

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...