France Telecom sníží hovorové tarify

Z následujícího článku vyplývá, že české telefonní poplatky prakticky dosáhly západoevropské úrovně, a také že je u nás ještě velký prostor pro vstřícnější konstrukci tarifů. Hovorových i internetových.

Oficiální souhlas se snížením hovorových tarifů France Telecomu byl oznámen v pátek večer, což by mělo mít za následek nižší místní telefonní účty pro zhruba 92 procent jeho zákazníků. Francouzský ministr průmyslu Christian Pierret je autorem původního návrhu z 19. Září. Zmenšení sazeb vstoupí v platnost 5.prosince a bude se týkat přes 70 procent místních hovorů. Cena za minutu hovoru ve špičce klesne o 21 procent, poté co bude účtován počáteční poplatek za sestavení hovoru, a mimošpičkové hovory budou o 14 procent levnější. Sestavovací poplatek se změní na 0.60 franků (3.20Kč) za první minutu, z dřívějšího poplatku 0.74 franků (3.90Kč) za první tři minuty. Po první minutě budou místní hovory účtovány po vteřinách. To bude mít za následek podstatné snížení cen hovorů kratších než dvě minuty, jenž představují téměř polovinu úhrnu provedených hovorů.

Navíc Francie Telecom zavádí paušální internetovou službu Ligne Surf. Za měsíční cenu 190 franků (1000Kč), uživatelé dostanou samostatnou webovou přístupovou linku a současně 24 hodin volného webového připojení měsíčně. Americké depozitní obligace France Telecomu, jenž nedávno bojovaly se zbytkem telekomunikačního sektoru o investory kvůli cenovým tlakům a klesající poptávce, uzavřely v pátek s poklesem o 6 dolarů čili 6.1 % na 92.38 dolarech.

Článek ze dne 15. listopadu 2000 - středa

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Selhání techniky, lidský faktor a ransom...

Spojení BM Servis a DC Concept přinese v...

Rychlý mobilní internet ve všech okresec...

IT tunel CRAB již vyšetřuje policie

Profesionální bezdrátový prezentační sys...

Bezpečný a transparentní FORPSI cloud

Výzva operátorům ke změně cenové politik...

Budeme mít férové operátory i ceny za mo...

Ne všechna volání z ciziny jsou roaminge...

DNS obhájila prvenství a získala ocenění...

Multimediální zásuvky s konektory HDMI, ...

Nová řešení podpory dostupnosti různorod...

Moderní digitální kancelář bez šanonů

Současné a budoucí IT trendy na konferen...

Zálohování firemních dat s dvojnásobnou ...

Co je nového v české verzi Dynamics NAV ...

Projekt NEN je ušit na míru IT společnos...

Jak na ochranu dat o tržbách

Dynamics 365 pomáhá obchodníkům zlepšova...

Mobilní bankovnictví ohrožuje SMS malwar...