logo itpoint.cz

Genesys Telecommunication Laboratories ohlásila otevření hlavní kanceláře pro střední a východní Evropu a Blízký Východ v Praze

GTL je samostatnou dceřinou firmou koncernu Alcatel, nabízející multimediální softwarové aplikace pro kontaktní centra.

Společnost Genesys Telecommunication Laboratories (GTL) dnes ohlásila otevření hlavní kanceláře pro střední a východní Evropu a Blízký Východ v Praze. GTL je samostatnou dceřinou firmou koncernu Alcatel, nabízející multimediální softwarové aplikace pro kontaktní centra.

Divize pro střední a východní Evropu zahájila činnost v září 1999. V současnosti do ní patří kromě ČR také Polsko, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko, Rumunsko, Bulharsko a Řecko. Fyzicky je sice divize přítomná v Praze již od začátku letošního roku, plnou činnost ale zahajuje až nyní v říjnu. V Praze jsou kvalitní odborníci a máme odtud dobré spojení do celé oblasti, uvedla ředitelka GTL pro tento region Lucie Nesvadba.

Naší výhodou je především to, že nabízíme opravdu komplexní softwarové řešení pro kontaktní centra různých firem, domnívá se L. Nesvadba. Produkty GTL umožňují množství operací spojených s přijímáním telefonujících zákazníků či naopak volání z kontaktního centra zákazníkům, dále například statistiku a vyhodnocování efektivity práce call center, umožňuje využívat i moderní komunikační kanály jako e-mail, chat nebo telefonování přes internet.

Společnost Genesys Telecommunication Laboratories byla založena v roce 1990. Její hlavní sídlo je v americkém San Franciscu. Firma má 43 kanceláří po celém světě, přes 1200 zaměstnanců a více než 650 klientů.

Mezi nejvýznamnější klienty patří :

Zákazníky GTL jsou především telekomunikační firmy, pro které musí být komunikace se zákazníky na nejvyšší úrovni. Více než 80 % mobilních operátorů v západní Evropě využívá systémy Genesys, uvedl Patrick Pray, Business Development Manager pro střední a východní Evropu a Blízký Východ. V našem regionu pracuje GTL kromě Českého Telecomu pro řecké operátory OTE, Panafon a Unifon, polské firmy Polkomtel a TPSA a rumunské Cosmoron a MobilRom.

Obchodními partnery GTL v České republice jsou kromě Alcatelu dále firmy :

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 26. října 2000 - čtvrtek