logo itpoint.cz

GiTy / STAR ONE a.s., která v září letošního roku získala licenci na provozování nové telekomunikační sítě FWA 26 GHz, změní název na STAR 21 Network a.s.

Firma již uvedla do provozu první základnové stanice v Praze i Brně a zahájila poskytování telekomunikačních služeb ...

Firma již uvedla do provozu první základnové stanice v Praze i Brně a zahájila poskytování telekomunikačních služeb. Pokračujeme v budování sítě a rozšiřování nabídky, uvedl Ondřej Coufal, člen představenstva a ředitel STAR 21 zodpovědný za rozvoj firmy. Splnili jsme tím první závazek vyplývající z udělené licence, dodal.

STAR 21 hodlá do konce března příštího roku pokrýt všech 14 budoucích krajských měst a do konce roku 2001 chce pokrýt 27 měst v České republice s populací vyšší než 40 000 obyvatel. V současnosti firma nabízí přenosovou kapacitu a služby přístupové sítě, které jsou nyní určeny především pro ostatní operátory a poskytovatele služeb na českém trhu.

Výše uvedené služby budou koncem roku 2001 doplněny o poskytování aplikací (ASP). Nabídka ASP služeb umožní využívat kancelářský software, komunikační programy a podnikové informační systémy i další aplikace uložené v datových centrech na serverech sítě.

Mezi akcionáře společnosti STAR 21 patří česká telekomunikační firma GiTy, a.s. s podílem 50,1% a STAR ONE AG s podílem 49,9%. Svůj obchodní název mění i společnost STAR ONE, která se nadále bude jmenovat  STAR 21 Networks AG.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 1. prosince 2000 - pátek