logo itpoint.cz

Globix eTel Group je čtvrtou společností, která obdržela licenci na provozování veřejné hlasové sítě a poskytování hlasových služeb

Do půl roku by měla mít firma svá zastoupení ve všech krajských městech podle budoucího uspořádání. Nyní jsou to Brno, Liberec a Plzeň.

Čtvrtou telekomunikační společností v České republice, která obdržela licenci na provozování veřejné hlasové sítě a poskytování hlasových služeb je Globix eTel Group. Tato firma se tak dostala na úroveň předních poskytovatelů těchto služeb, tedy Telecomu, Aliatelu, Contactelu, GTS i zahraničních operátorů. Informoval o tom generální ředitel společnosti Radek Brňák.

Uvedl, že společnost již požádala Český Telecom o propojení sítí. Vzájemná smlouva o propojení by měla být podle zákona uzavřena do devadesáti dnů. Svoje služby už ale zákazníkům na základě koncesního povolení poskytujeme třetím rokem. Za tu dobu jsme si vypracovali náskok před konkurencí. Vlastníme například v České republice nejmodernější ústřednu, takže naše služby jsou vysoce nadstandardní při mimořádně kvalitě datových internetových a telekomunikačních služeb, uvedl Brňák.

Podle informace provozního ředitele Richarda Pince, který oficiálně otevíral po Brnu a Liberci třetí krajskou firemní filiálku v Plzni, bude v nejbližší době otevřena další a to ve Zlíně. Do půl roku by měla mít firma obdobné zastoupení ve všech krajských městech podle budoucího uspořádání.

Společnost Globix eTel Group je výhradním poskytovatelem služeb pro firemní klientelu. V západních Čechách od září, kdy začala neoficiálně působit v Plzni, už získala třicet klientů, například Keramiku Horní Bříza, mexickou společnost Nemak, Tiny software nebo Četrans.

Její předností je údajně komplexnost datových služeb, rychlost a globální i individuální přístup. Díky němu může mít každý zákazník například individuální ceny, které jsou nižší než u hlavního operátora – Českého Telecomu. Od počátku například užívá sekundovou tarifikaci, což obecně vede k nižším cenám. Letos její tržby dosáhnou tři sta milionů korun.

 Česká informační agentura
dav

Článek ze dne 27. října 2000 - pátek