logo itpoint.cz

Internetovou verzi portálu Juice chce EuroTel zprovoznit do konce tohoto roku

Juice zatím funguje pouze ve wapové podobě a k dokončení celého projektu chybí ještě zprovoznění webové stránky. Testovací provoz stránky předvedl EuroTel přede dvěma týdny na brněnském Invexu.

Testovací provoz stránky předvedl EuroTel přede dvěma týdny na brněnském Invexu. Juice zatím funguje pouze ve wapové podobě
a k dokončení celého projektu chybí ještě zprovoznění webové stránky. Na celém projektu Juice spolupracuje s EuroTelem americká high-tech společnost Razorfish.

Spolupráce EuroTelu s Razorfish začala na začátku letošního roku. Wapový a internetový portál Juice je zatím prvním společným projektem. Razorfish si spolupráce s EuroTelem cení. Práce na portálu Juice nám umožnila ukázat rozsah našich schopností v oblasti bezdrátových mobilních technologií, prohlásil nedávno Joakim Enegren z evropské pobočky Razorfish v Helsinkách.

Webový portál bude nabízet služby podobné wapové podobě Juice. Kromě e-commerce, zábavy, zpravodajství a emailu klienta bude inetrnetová stránka Juice nabízet i možnost přizpůsobení osobních wapových stránek. Díky tomu si budou moci klienti EuroTelu vybírat melodie vyzvánění nebo tvar ikonek na telefonu.

Portál Juice je ve wapové podobě na mobilních telefonech v provozu od prvního června. Nabízí  například zpravodajství, informace o jízdních řádech, rezervace vstupenek, burzovní zpravodajství, nabídku ubytování nebo hledání ve wapových internetových stránkách.

Razorfish je jednou z nejvýznamnějších společností zabývajícími se high-tech technologiemi v oblasti bezdrátové komunikace. Byla založena v roce 1995 a sídlí v New Yorku.

EuroTel Praha je společný podnik Českého Telecomu (51%) a Atlantic West B.V. (49%). EuroTel měl v polovině letošního roku více než 1 500 000 zákazníků a pokryto 99 procent obyvatel ČR.

 Česká informační agentura
jn

Článek ze dne 25. října 2000 - středa