logo itpoint.cz

INVEX - letos už po desáté.

K absolutním novinkám letošního ročníku bude patřit projekt E-ZONA, jehož cílem je zaostřit přímo na podstatu a praktickou využitelnost elektronického obchodování pro reálný život.

Ve dnech 9. - 13. října se na brněnském výstavišti již po desáté uskuteční Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních
technologií INVEX 2000. Jak ČIA sdělil tikový mluvčí veletrhu INVEX Stanislav Skoumal, letošní ročník navštíví – podobně jako v minulých letech – množství osobností, jak ze státní správy, tak ze světa informačních a telekomunikačních technologií.

V minulých letech přijely do Brna takové osobnosti jako například Bill Gates, Michael Dell, předseda vlády, množství ministrů, poslanců a senátorů. Pro letošní rok již přislíbili svou účast: předseda PSP ČR Václav Klaus, ministr vnitra Stanislav Gross, ministr a vedoucí Úřadu vlády Karel Březina, místopředseda PSP ČR Ivan Langer, policejní prezident Jiří Kolář a mnoho dalších osobností.

K absolutním novinkám letošního ročníku bude patřit projekt E-ZONA, jehož cílem je zaostřit přímo na podstatu a praktickou využitelnost elektronického obchodování pro reálný život. Záměrem projektu je zajištění účasti co nejširšího okruhu firem, které mají k danému tématu co říci a jsou významné svým působením na trhu. Cílovými skupinami jsou podnikatelské subjekty s důrazem na malé a střední firmy, představitelé státní správy, zástupci školství a odborná veřejnost.

Další novinkou je pavilon Business to Business (doba konání pouze 3 dny, 9. – 11. 10. 2000), jehož hlavní snahou je zpřístupnění veletrhu pro vystavovatele zaměřené prioritně na návštěvníky ze státní a veřejné správy a na vrcholné reprezentanty české ekonomiky.

Nejvíce vytíženým pavilonem bude pravděpodobně nový pavilon V o celkové ploše 12 000 metrů čtverečních, ve kterém bude umístěn software, systémová integrace a e-commerce. K slavnostnímu otevření tohoto pavilonu dojde v září 2000.

Organizátoři veletrhu budou i letos pokračovat v takových projektech jako např. Business Center, Shopping Hall, LINUX Hall, Internet Hall, druhý ročník konference Informace pro 21. století a mnoho dalších doprovodných akcí.


 Česká informační agentura

ik

Článek ze dne 22. září 2000 - pátek