logo itpoint.cz

InWay předvedla na INVEXu svou službu - telefonování do zahraničí pomocí technologie VoIP.

InWay vstoupila na telekomunikační trh v roce 1997 jako poskytovatel služeb připojení i obsahu internetu. Specializuje se především na bezdrátové připojení k internetu.

Telefonování po internetu je cenově výhodnější než klasické volání, protože využívá místo klasické hlasové telefonní sítě levnější síť datovou. Použití VoIP  přitom není výrazně složitější než běžné užívání telefonního přístroje. Bránu do světa v našem případě představuje švédská firma Telia, s níž InWay v této oblasti spolupracuje. Služby v oblasti VoIP již delší dobu nabízí několik dalších českých telefonních i internetových firem.

V rámci telefonování po internetu připravila InWay pro své zákazníky dvě služby. Služba Call.Way umožňuje telefonování do zahraničí z jakéhokoli přístroje s tónovou volbou. Vyúčtování  probíhá buď pomocí předplacené telefonní karty nebo měsíčním vyúčtováním na základě smlouvy s InWay. Celý svět je rozdělen na čtyři cenová pásma.

Služba Phone Way umožňuje přenos hlasu i faxu po síti IP. Je určena pro vnitropodnikovou komunikaci a stabilní volání do zahraničí přes telefonní centrály, počítače nebo počítačové sítě. Předpokládá trvalé připojení k internetu.

Propojení s českými poskytovateli umožňuje členství v NIX.CZ a linka s TEN-155 CZ. Konektivita do zahraničí je zajištěna linkou do sítě TeliaNet. Oficiálním obchodním partnerem švédské společnosti Telia se InWay stala v únoru 2000.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 12. října 2000 - čtvrtek