logo itpoint.cz

Iridium LLC ohlásilo ukončení svých služeb + vyjádření společnosti Motorola k ukončení činnosti IRIDIA

Společnost Iridium LLC ohlásila, že zastavuje svoji komerční činnost v pátek 17. března 2000 ve 23:59 středoevropského času. Soud pro projednávání bankrotů (Bankruptcy Court), pro jižní oblast státu New York rozhodl o pozastavení služeb a rozprodání majetku této společnosti. Motorola, Inc. vydala toto prohlášení ...

Společnost Iridium LLC ohlásila, že zastavuje svoji komerční činnost v pátek 17. března 2000 ve 23:59 středoevropského času. Soud pro projednávání bankrotů (Bankruptcy Court), pro jižní oblast státu New York rozhodl o pozastavení služeb a rozprodání majetku této společnosti.

Motorola oznámila Iridiu, že po nějaký čas hodlá udržet satelitní systém Iridium proto, aby uživatelé z odlehlých oblastí mohli nalézt alternativní způsob komunikace.

"Jsem velmi zarmoucen tímto koncem," řekl generální řiditel Iridia LLC Randy Brouckman."Zvláště lituji dopadu, který to bude mít na naše zákazníky. Iridium dosáhlo rozhodujícího milníku, a tak bych chtěl poděkovat těm více než 160 zemím, které povolily naše služby a prodejním partnerům po celém světě, kteří pomáhali prodávat Iridium. A konečně, měl jsem tu čet pracovat se špičkovým celosvětovým týmem, jak zde v Iridiu LLC, tak s našimi Gateway partnery po celém světě a já bych jim chtěl poděkovat za jejich práci."

Na společnost Iridium byl vyhlášen konkurz, jež vstoupil v platnost 13. srpna 1999.

Společnost Iridium LLC se stala prvním světovým provozovatelem satelitní telefonní a pagerové sítě 1.listopadu 1998. Její síť s 66 orbitálními satelity kombinovaná s existujícím pozemním cellulárním systémem umožňovala jejím zákazníkům komunikaci ze všech míst planety. Iridium World Communications, Ltd. (IRIDQ) je nástrojem veřejných investic
Iridia LLC.

Iridium je registrovaná ochranná známka společnosti Iridium IP LLC.

Pro podrobnější informace kontaktujte :

Robert Beury, Iridium LLC, (202) 326-5685


Vyjádření společnosti Motorola k ukončení činnosti IRIDIA

Společnost Iridium LLC ohlásila, že zastavuje svoji komerční činnost v pátek 17. března 2000 ve 23:59 středoevropského času. Soud pro projednávání bankrotů (Bankruptcy Court), pro jižní oblast státu New York rozhodl o pozastavení služeb a rozprodání majetku této společnosti.

Motorola, Inc. vydala toto prohlášení :

Motorola hodlá provozovat satelitní systém Iridium do té doby, než budou dokončeny plány na stažení systému z orbitu. Mezi tím budeme rovněž pokračovat v práci při hledání alternativního způsobu komunikace pro naše předplatitele z odlehlých oblastí. Nicméně, pokračování v omezených službách Iridia v tomto období závisí na tom, jak jednotlivé "gateway" společnosti, které fungují samostatně, zůstanou v provozu.

Společnost Motorola je velmi zklamaná z toho, že se Iridiu LLC nezdařilo úspěšně zvládnout dobrovolný bankrot. Motorola a ostatní investoři pracovali tvrdě na tom, aby podpořili snahu Iridia LLC o reorganizaci, pokračování v provozu a obchodní činnosti. Bohužel, musíme konstatovat, že tato snaha byla marná.

Iridium je příkladem ověřené a zároveň novátorské technologie. Mnoho našich nejlepších lidí po celém světě pracovalo na vytvoření tohoto globálního komunikačního systému, který je z technologického pohledu výjimečným vynálezem. I výhledově bude společnost Motorola pokračovat ve vyhledávání nových příležitostí, které směřují do budoucnosti. Ale v případě Iridia bude Motorola pokračovat v pohlcování rizika skrze konzervativní řízení finančních toků.

Na pomoc těm zákazníkům, kteří zakoupili služby a vybavení Iridia přímo u Motoroly, vybudovala společnost zákaznické call centrum a webovskou stránku, které jim budou k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Naleznou zde i seznam alternativních satelitních komunikačních služeb.

Motorola Inc. patří mezi vedoucí poskytovatele integračních komunikačních a elektronických řešení. Prodej v roce 1999 dosáhl částky 30,9 miliard dolarů.

Další informace poskytne Martin Lanc, tel + 420 2 21852101 / fy Motorola

tisková zpráva

Článek ze dne 25. března 2000 - sobota