logo itpoint.cz

K internetu připojuje zdarma už i Český Telecom !

Udržet zákazníky si chce Český Telecom novým portálem Quick.cz .

Český Telecom začal přes svou internetovou divizi Internet On Line (IOL) nabízet připojení k internetu zdarma (netýká se provolaných telefonních poplatků). Aby uživatele na svých stránkách udržel, přišel Telecom také s novým portálem Quick. Příjmy by měly zajistit především tržby z reklamy a snaha přetáhnout zákazníky na některé placené služby. Ředitel divize Vít Šubert očekává zisk v závislosti na situaci na trhu zhruba do tří let. Očekávané osamostatnění divize Internet On Line je podle Šuberta otázkou času.

Jestli půjde o primární emise akcií, nebo přímý vstup strategického partnera, bude záviset na příštím vlastníkovi Českého Telecomu. Ten by měl být znám ve druhé polovině příštího roku.

Bezplatné připojení už přes rok nabízí Czech On Line přes službu Volny.cz nebo od letoška firmy Contactel se svým Raz Dva a World On Line se stejnojmennou službou.

Do roka chceme být prvním nebo druhým portálem na českém internetu, prozradil ambice Šubert.

Na trhu však bude mít silnou konkurenci v podobě zaběhnutého Seznamu, Atlasu, nebo Centrumu. Před několika dny nabídl Contactel portál Redbox a v zákulisí se šeptá o tom, že brzy se mají na síti objevit další konkurenti.

Článek ze dne 4. října 2000 - středa