logo itpoint.cz

Kontaktní centrum Peugeot umožňuje řidičům být v neustálém spojení

Společnost Alcatel dodala kompletní komunikační aplikace a infrastrukturu pro internetové kontaktní centrum, které je založeno na systému Alcatel OmniPCX 4400.

Společnost Alcatel oznámila úspěšnou instalaci webového kontaktního centra u společnosti Peugeot, francouzského výrobce automobilů. Cílem instalace kontaktního centra, které funguje 24 hodin denně a sedm dní v týdnu, bylo posílení vztahů se zákazníky. Hlavním dodavatelem byla firma Atos, poskytovatel e-business služeb pro Peugeot, která měla na starosti implementaci projektu. Společnost Alcatel dodala kompletní komunikační aplikace a infrastrukturu pro internetové kontaktní centrum. Toto centrum je založeno na systému Alcatel OmniPCX 4400 ( viz údaje o ústředně v našem katalogu >>> & článek : Pod heslem IP BEZ KOMPROMISU představila firma Alcatel nejvyspělejší technické řešení pro datovou a hlasovou komunikaci - Alcatel OmniPCX 4400 >>> ), IP komunikačním serveru a na souboru aplikací Genesys pro řízení kontaktů se zákazníky. Tato implementace ilustruje zároveň odhodlání společnosti Alcatel vyvíjet integrovaná komunikační řešení v oblasti e-businessu.

Jak uvedl Lionel Tasse, Project Director u firmy Peugeot, hlavním záměrem instalace kontaktního centra bylo vylepšit řízení vztahů se zákazníky, tj. efektivněji reagovat na jejich požadavky a podávat jim potřebné informace v kteroukoliv dobu. Důležitým bodem byla také schopnost předvídat potřeby motoristů, která je důležitá pro personalizaci služeb, které jim nabízíme.

Jednoduchým vytočením specifického telefonního čísla, mohou řidiči získat informace např. ohledně nového modelu, nejbližšího dealera nebo ceny doplňkového příslušenství. Někteří agenti jsou speciálně vyškoleni na nový model 607, což je první model značky Peugeot vybavený systémem, který umožňuje řidiči přímo volat kontaktní centrum pouhým stisknutím tlačítka umístěného na palubní desce. Řidiči budou moci dostávat průběžné informace o stavu vozovek nebo být naváděni přes systém GPS (global positioning system) v případě, že by ztratili orientaci. Každý klient se bude moci spojit s kontaktním centrem i prostřednictvím webových stránek firmy Peugeot.

Kontaktní centrum obsluhuje 100 agentů pěti různých národností, kteří jsou schopni zodpovědět dotazy řidičů z Francie, Belgie a Nizozemska, přičemž v budoucnu se počítá s němčinou a španělštinou. Do roku 2002 budou do tohoto call centra integrovány i ostatní evropské země.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 9. listopadu 2000 - čtvrtek