logo itpoint.cz

Letošní provozní ztráta Dattelkabelu by měla činit 40 mil. korun - proto se musí zvýšit ceny služeb !

Radním městské části Praha 13 se nelíbí cenová politika Dattelkabelu - 148 Kč / měsíc za základní nabídku služeb. Ceny služeb nastavené v minulosti prý byly nereálně nízké, tvrdí Dattelkabel.

Městská část Praha 13 v současné době jedná se společností Dattelkabel o výši poplatků za poskytování služeb. Dattelkabel patří do portfolia společnosti UPC ČR, provozovatele kabelové televize. Důvodem zahájení jednání byl nesouhlas Městské části Prahy 13 se zvyšováním těchto poplatků, které by se měly v případě základní nabídky vyšplhat na 148 Kč měsíčně.

Praha 13 se však odvolává na smlouvy uzavřené v minulých letech se společností Dattelkabel. Ty se například týkaly spolupráce při výstavbě kabelových sítí v obecních domech a vysílání televizních Aktualit Prahy 13 na kabelovém infokanálu. Radnice Prahy 13 přitom trvá na těch částech smluv, které nájemníkům obecních domů zajišťují zvýhodněnou cenu 26 korun měsíčně za základní redukovanou nabídku televizních programů nejméně do konce roku 2002.

První jednání mezi zmíněnými subjekty proběhlo v úterý a neskončilo konkrétními závěry. Obě strany se dohodly na dalším společném jednání. Dattelkabel se nezříká závazků vyplývajících z uzavřených smluv. Předseda představenstva Dattelkabelu Richard Z. Singer, který se jednání účastnil, uvedl, že Dattelkabel zatím zkoumá, jaké smlouvy a závazky zde předchozí vedení společnosti zanechalo. Radnice Prahy 13 ale věří, že v případě základní nabídky služeb Dattelkabelu dojde k dodržení dříve uzavřených smluv. Mluvčí radnice Petr Krajánek sdělil, že pravděpodobnost zachování zvýhodněné ceny je vysoká. Poněkud jiná situace je ale v případě nadstandardních služeb, které nejsou nijak právně podchyceny.

Singer chápe nespokojenost stávajících zákazníků s ohlášenými cenami, ale ceny služeb nastavené v minulosti byly podle něj nereálně nízké. To je také důvod, proč by ke zvýšení poplatků mělo dojít. Společnost se totiž dlouhodobě pohybuje ve ztrátě, přičemž pouze za letošní rok by provozní ztráta Dattelkabelu měla činit 40 mil. korun, uvedl František Malina z oddělení vztahů UPC ČR.

UPC Česká republika, a. s. provozuje kabelovou televizi pro více než 410 000 domácností (z toho Dattelkabel, a. s. pro 57 000) ve stovce českých měst. Internetové služby prostřednictvím Dattelkabel využívá přes 2000 účastníků.

 Česká informační agentura
mv

Článek ze dne 9. listopadu 2000 - čtvrtek