logo itpoint.cz

Marconi sevřel v ruce kontrakt na zásobování BT

Výrobce elektrického příslušenství MARCONI má zajištěný kontrakt na zásobování British Telecomu výrobky za 2 miliardy liber

Výrobce elektrického příslušenství MARCONI má zajištěný kontrakt na zásobování British Telecomu výrobky za 2 miliardy liber podle dohody, jenž slibuje vytvořit nová pracovní místa v Británii i Itálii. Marconi uvedl, že pětiletý kontrakt zahrnoval zásobování BT optickými elektronickými zařízeními pro novou evropskou širokopásmovou síť. Dále uvádí, že dohoda pravděpodobně dodá pracovní místa v jeho továrně v Coventry, i v jeho dalších hlavních továrnách a výzkumných centrech v Británii a Itálii. Mnohá z míst byla zahrnutá již v květnovém sdělení o 2,200 nových pozicích v Coventry, ale mluvčí řekl , že kontrakt s BT pravděpodobně vytvoří další.

BT uvedl, že měl rovněž vybraného kanadského Nortel Networks jako dodavatele pro síť, ale nedostal od něj žádné finanční podrobnosti. Systém, jenž představil BT v únoru 1999, přinese širokou převahu služeb BT, jako je doručování hlasu, dat i video služby na vyšší rychlosti a s větší jakostí. Marconi uvedl již v dubnu 2000, že u něj více než 800 zaměstnanců pracuje na síti, jenž bude plně "žít" pro zákazníky, počítaje v to Internetové připojení a bankovní služby. "Budeme instalovat technologii, jenž obrovsky zvýší množství dat které lze napumpovat do optického kabelu."

Článek ze dne 3. srpna 2000 - čtvrtek