logo itpoint.cz

MF vylučuje, že by část státního podílu v doprivatizaci Českého Telecomu mohla být prodána přes veřejné trhy

Rozhodnutí o formě prodeje státního podílu v Českém Telecomu se mělo původně uskutečnit do konce letošního září.

Náměstek ministra financí Jan Mládek vylučuje, že by určitá část dosavadního státního podílu v doprivatizaci Českého Telecomu
mohla být prodána přes veřejné trhy. Ministerstvo financí zatím nechce sdělit, co konkrétně hodlá vládě v této záležitosti do konce listopadu navrhnout. Mohu říct pouze tolik, že jsme odhodláni dát do návrhu usnesení, že se bude prodávat 51 % akcií strategickému investorovi, řekl dnes Jan Mládek v rozhovoru pro týdeník EURO.

Jak Mládek v rozhovoru uvedl, že za strategického investora ministerstvo financí považuje takového, který má minimálně padesát procent akcií plus jednu navíc. Prodat na veřejných trzích by tak bylo možné maximálně jedno procento, řekl Mládek týdeníku EURO.

Mládek však popřel, že by dokončení privatizace Českého Telecomu bylo odloženo, protože pro to údajně není vhodná doba. Ohledně možnosti spojit nabídku prodeje zbývajících státních akcií s akciemi drženými v současnosti nizozemským KPN Mládek řekl : Vyloučit to nemohu, ale to je také všechno, co k tomu jsem schopen říct.

Rozhodnutí o formě prodeje státního podílu v Českém Telecomu se mělo původně uskutečnit do konce letošního září. Původní termín nebyl dodržen kvůli nečekané ztrátě zájmu nizozemské firmy KPN Telecom zvýšit svůj dosavadní podíl v ČT. KPN nyní v ČT ovládá 33,5 % akcií - prostřednictvím konsorcia TelSource a vlastního přímého podílu.


 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 14. listopadu 2000 - úterý