logo itpoint.cz

Ministerstvo dopravy a spojů předá do deseti dnů vládě návrh způsobu udělení licencí pro mobilní sítě třetí generace UMTS

Uvedla to náměstkyně ministra dopravy a spojů Marcela Gürlichová v rámci konference Teleinformatika 2000, která začala včera v pražském hotelu Hilton.

Ministerstvo dopravy a spojů (MDS) předá do deseti dnů vládě návrh způsobu udělení licencí pro mobilní sítě třetí generace (UMTS). Uvedla to náměstkyně ministra dopravy a spojů Marcela Gürlichová v rámci konference Teleinformatika 2000, která včera začala v pražském hotelu Hilton.

Podle Gürlichové MDS navrhuje prodat tři licence stávajícím operátorům (EuroTel, RadioMobil a Český Mobil) za pevnou cenu, další - čtvrtá - licence bude nabídnuta ve výběrovém řízení, kde hlavním kritériem bude cena. Minimální cenu by měl stanovit vládou vybraný poradce.

M. Gürlichová přiznala, že rozhodnutí MDS ovlivnily i negativní zkušenosti z projede licencí formou akcí v Itálii, Švýcarsku, Rakousku či Polsku. Podle dřívějších vyjádření chce vláda prodejem získat nejméně 20 miliard korun.

Odborná konference a workshop Teleinformatika 2000 pokračuje do dnešního dne. Hovoří se především o informační společnosti, legislativě, telekomunikačních službách a radiokomunikačních technologiích.

Mezi vystupujícími jsou mimo jiné předseda Českého telekomunikačního úřadu David Stádník, předseda Úřadu pro státní informační systém Alexander Kratochvíl, předseda České asociace kabelových komunikací Zdeněk Vašíček, předseda Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí Svatoslav Novák a zástupci řady telekomunikačních firem.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 30. listopadu 2000 - čtvrtek