logo itpoint.cz

Mobilní telefon už vlastní každý třetí obyvatel České republiky

Tři mobilní operátoři působící v ČR evidovali v červenci více než 2,9 milionu aktivních zákazníků.

Tři mobilní operátoři působící v ČR evidovali v červenci více než 2,9 milionu aktivních zákazníků. Počet uživatelů mobilní komunikace tak od začátku roku vzrostl zhruba o milion a představuje asi 29 % tuzemské populace. Ke stejnému nárůstu počtu zákazníků potřebovali vloni operátoři rok.

EuroTel měl podle svého mluvčího Jana Kučmáše v polovině července v sítích NMT a GSM přibližně 1,5 milionu klientů. Je to o 430 000 více než na začátku roku a o 100 procent více než ve stejném období loni. EuroTel si chce podle mluvčího letos udržet nadpoloviční podíl na trhu.

RadioMobil měl koncem července v síti Paegas podle mluvčí 1,35 milionu zákazníků, tedy o přibližně 475 000 více než na začátku ledna. Firma loni zaznamenala nejrychlejší růst, když získala půl milionu klientů. RadioMobil se letos bude podle generálního ředitele Klause Tebbeho snažit svůj podíl na trhu co nejvíc zvýšit a získat první pozici.

Český Mobil zahájil oficiální komerční provoz 1. března. Duální síť GSM Oskar funguje od 8. ledna. Podle mluvčího měl Oskar k 30. červnu, kdy pokryl signálem 83 % populace, celkem 72 000 uživatelů. Na konci roku firma plánuje více než 165 000 klientů.

Sítě EuroTelu i RadioMobilu pokrývají 99 % populace.

Článek ze dne 28. července 2000 - pátek