logo itpoint.cz

Mobilní telefony s podporou technologie WAP jsou díky společnosti Motorola konečně k dostání !

Motorola je první výrobce, který dokáže spolehlivě dodávat velký počet mobilních telefonů podporujících technologii WAP a navíc se může pochlubit milionem prodaných přídtrojů.

Na loňském veletrhu CeBIT v německém Hannoveru se mobilní telefony podporující technologii WAP poprvé staly předmětem diskusí. Výrobci hardwaru a operátoři sítí se zavázali, že zpřístupní internet také prostřednictvím mobilních telefonů. Díky technologii WAP (Wireless Application Protocol) měli uživatelé mobilních telefonů možnost získávat nejen informace z internetu, či využívat elektronickou poštu.

O několik měsíců později na veletrhu Internationale Funkausstellung (Mezinárodní veletrh bezdrátové komunikace), konaném v Berlíně na konci srpna 1999 se WAP stal hlavní atrakcí na výstavní ploše. Pak probíhalo dlouhé období čekán, kdy se na trhu nedaly koupit téměř žádné WAPové přístroje.

Společnosti Motorola, se podařilo zaplnit mezeru na trhu a nyní dodává na mobilní telefon Motorola Timeport P7389. Tento přístroj není jediný, na trh přichází model Motorola T2288 a za ním budou následovat další. Motorola, která je druhým největším výrobcem mobilních telefonů na světě s tržním podílem mírně přesahujícím 17 %, na veletrhu CeBIT představila šest nových modelů - a do všech byla začleněna technologie WAP.

Martin Lanc, obchodní a marketingový manažer společnosti Motorola pro Českou republiku a Slovensko k tomu říká: "Společnost Motorola vidí budoucnost právě v mobilním přístupu k informacím na internetu a intranetu. Narozdíl od konkurence jsme schopni uspokojovat poptávku na trhu a nabízet telefony vybavené WAP technologií, která se pro nás stává samozřejmým standardem. - Přístup na internet z mobilního telefonu postupně nabízíme našim zákazníkům ve všech kategoriích mobilních telefonů včetně těch nejlevnějších. Uživatelé potřebují maximálně jednoduchý a pohodlný přístup k informacím a ten jim právě společnost Motorola může nabídnout. Navíc se počet prodaných kousků mobilních telefonů Motorola v tuto chvíli dostává přes milion a to je daleko víc než mají všichni ostatní výrobci mobilních telefonů dohromady.

tisková zpráva

Článek ze dne 31. března 2000 - pátek