logo itpoint.cz

Naši operátoři GSM se nebojí, že by během pražského zasedání MMF mohlo dojít k přetížení jejich sítí.

Eurotel, Radiomobil i Český mobil se totiž preventivně chystají v nejbližší době kapacitu svých sítí posílit ...

Ani jeden ze tří tuzemských operátorů mobilních telefonů se nebojí, že se během nastávajícího zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) v Praze přetíží jejich celulární síť. Eurotel, Radiomobil i Český mobil se totiž preventivně chystají v nejbližší době kapacitu svých sítí posílit. Vyplývá to z ankety ČIA mezi mluvčími jednotlivých operátorů.

 mobil

Mluvčí Eurotelu Jan Kučmáš se nedomnívá, že by zasedání MMF a SB přineslo pro tuto síť nějakou extrémní zátěž, která by se nedala zvládnout. Přesto se Eurotel chystá zvýšit svou kapacitu sítě v centru Prahy o 20 procent, v samotném Kongresovém centru, místě setkání finančníků, bude možné vést až 364 hovorů najednou.

Vysokokapacitní zařízení instaloval přímo v budově Kongresového centra RadioMobil, provozovatel sítě Paegas. „Realizujeme taková opatření, ke kterým jsme ještě nikdy v naší historii existence v České republice nemuseli přistoupit," říká mluvčí RadioMobilu Tereza Kakosová. Radiomobil podle jejích slov zřídil od loňského roku v okolí Kongresového centra řadu nových vysílačů v pásmu 900 i 1800 Mhz, potřebnou kapacitu v těchto dnech doplňuje mobilními stanicemi.

Kapacitu sítě posiluje podle Igora Přerovského i Český mobil. Ve vybraných místech Prahy, kde lze očekávat zvýšený provoz, jsme síť posílili speciálně pro potřeby účastníků MMF, dodal.

 Česká informační agentura

joh

Článek ze dne 14. září 2000 - čtvrtek