logo itpoint.cz

Názvy nových domén II. řádu představilo sdružení ICANN

Předpokládané otevření registrace domén II. úrovně v nových TL doménách bude v průběhu I. poloviny roku 2001. Veškeré názvy, které jsou zároveň registrovanými ochrannými známkami jsou vyhrazeny přednostně jejich vlastníkům.

Po několikaměsíčním procesu výběru dnes sdružení pro přidělená jména a čísla (ICANN) představilo v kalifornské Marina Del Rey
konečnou volbu sedmi nových ze čtyřiačtyřicítky navrhovaných generických domén.

Předpokládané otevření registrace domén II. úrovně v nových TL doménách bude v průběhu 1. poloviny roku 2001. Veškeré názvy, které jsou zároveň registrovanými ochrannými známkami jsou vyhrazeny přednostně jejich vlastníkům. Tento krok je průlomem v řešení dlouhotrvajících problémů spočívajících v nedostatku domén v komerčním prostoru. Informativní charakter koncovek nových domén navíc výrazně usnadňuje uživatelovu orientaci.

Nové generické domény jsou následující :

Každá z uvedených domén bude spravována jiným registrátorem, společností, která ji navrhla v rámci výběrového řízení ICANN.

V českém kyberprostoru se uživatelé mohou seznámit s nejčerstvějšími informacemi na serveru www.domeny.cz . V okamžiku otevření registrace nových domén zde bude rovněž možné podat si vlastní žádost.

 Česká informační agentura
ph

Článek ze dne 21. listopadu 2000 - úterý