logo itpoint.cz

Nokia a německá firma T-Mobile International podepsaly předběžnou smlouvu na dodávku sítě mobilních telefonů UMTS a s ní spojenými službami

Dalšími dodavateli by měly být německá firma Siemens a norská Nortel. Síť umožní využití nových služeb v evropských pobočkách  T–Mobile International, která je mobilní divizí skupiny Deutsche Telekom.

Finská společnost Nokia a německá firma T–Mobile International podepsaly předběžnou smlouvu na dodávku sítě mobilních telefonů třetí generace (UMTS) a s ní spojenými službami. Dalšími dodavateli by měly být německá firma Siemens a norská Nortel. Tato síť umožní využití nových služeb v evropských pobočkách společnosti T–Mobile International, která je mobilní divizí skupiny Deutsche Telekom.

Očekává se, že kontrakt, který by měl být definitivně podepsán v prvním čtvrtletí roku 2001, bude mít hodnotu přibližně 350 milionů EUR (necelých 320 mil. USD). Poskytování komerčních služeb by mělo být zahájeno v závěru roku 2002.

T-Mobile International zahrnuje T-Mobil (Německo), One2One (Velká Británie) a Max.Mobil (Rakousko), spolu s partnery je zastoupen i ve společnostech Ben (Nizozemí), RadioMobil (Česká republika), Era GSM (Polsko), MTS (Rusko) a T-Motion (Velká Británie). Skupina má více než 35 miliónů zákazníků. Licence na UMTS zatím vlastní pro Německo, Velkou Británii, Rakousko, Polsko a Nizozemí.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 28. prosince 2000 - čtvrtek