logo itpoint.cz

Nortel podepsal kontrakt na panevropskou síť

Nortel Networks Corp., druhá největší světová společnost pro telekomunikační infrastruktury, minulý týden ohlásila podpis obchodní dohody s Global Crossing Ltd. na výstavbu rychlé pan-evropské optické sítě

Nortel Networks Corp., druhá největší světová společnost pro telekomunikační infrastruktury, minulý týden ohlásila podpis obchodní dohody s Global Crossing Ltd. na výstavbu rychlé pan-evropské optické sítě.

Lidé důvěrně seznámení s dohodou tvrdí, že se jedná o kontrakt mající cenu pravděpodobně kolem 500 miliónů $, ačkoliv firmy ve svém sdělení ohlašujícím dohodu nezašly do těchto podrobností. Síť dovolí Global Crossing, budovateli podmořských sítí se sídlem na Bermudách, připojit se přímo ke svým zákazníkům, s vyloučením nákladů na vzájemné spojení s jinými operátory, uvádí se v prohlášení. Podle Nortelu kontrakt zahrnuje technologii dense wave division multiplexing (DWDM ) pro vysílání až 1,000 miliard dvojkových číslic za sekundu. Bude to první celoevropská síť využívající DWDM pro okružní spojování velkoměst. Společnost pro řízení projektu MKI bude stavět systém, počínaje v Londýně, Paříži a Frankfurtu.

Článek ze dne 21. června 2000 - středa