logo itpoint.cz

Nové datové centrum Aliatel

Telekomunikační společnost Aliatel dnes oznámila, že otevřela nové a zároveň největší datové centrum v Brně o disponibilní ploše 600 m2

Telekomunikační společnost Aliatel dnes oznámila, že otevřela nové a zároveň největší datové centrum v Brně o disponibilní ploše 600 m2.

"Je to první velké datové centrum v Brně, postavené na profesionální úrovni přímo na páteřní telekomunikační síti s kapacitami 2,5 Gbit/s (STM-16). Následuje tak datové centrum, které jsme pro zákazníky otevřeli již dříve v letošním roce v Praze. V průběhu příštího roku plánujeme síť vlastních datových center ještě rozšířit," uvedl k otevření brněnského datového centra manažer pro rozvoj služeb internet společnosti Aliatel Pavel Mucha. Brněnské softwarové firmy i poskytovatelé obsahu tak mohou nyní nabídnout svým uživatelům stejně rychlý přístup ke svým stránkám a službám jako jejich konkurenti v Praze a přitom mít ke svým serverům snadný a rychlý fyzický přístup. Poskytovatelé internetového připojení a telekomunikační operátoři mohou využít této novinky ke snížení nákladů na provoz svých služeb na Moravě až v řádu desítek procent.

 Česká informační agentura

Článek ze dne 8. prosince 2000 - pátek