logo itpoint.cz

Nový způsob účtování telefonních poplatků bude zpožděn

Místo tarifních impulsů o různé délce pro jednotlivá pásma zavede v příštím roce Český Telecom pro místní hovory účtování po minutách, pro dálkové hovory po třiceti sekundách a pro mezinárodní sekundovou tarifikaci. Další novinkou budou volitelné cenové programy

Místo tarifních impulsů o různé délce pro jednotlivá pásma zavede v příštím roce Český Telecom pro místní hovory účtování po minutách, pro dálkové hovory po třiceti sekundách a pro mezinárodní sekundovou tarifikaci. Další novinkou budou volitelné cenové programy.

"Změny v účtování nestihneme provést od 1. ledna, protože ještě neskončilo jednání s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) o stanovení definitivních cen našich služeb pro příští rok. Konkrétní termín změny však s dostatečným předstihem oznámíme všem klientům, zřejmě formou informační přílohy k měsíčnímu účtu," uvedl tiskový mluvčí Českého Telecomu Vladan Crha. "Půjde o tarifní balíčky, kombinující měsíční paušální poplatek s výší hovorného. Každý si bude moci vybrat, jaký balíček mu bude nejlépe vyhovovat." V nabídce tarifních balíčků se Telecom inspiruje praxí běžnou u mobilních operátorů. Zvolí-li klient nižší paušál, bude mít méně minut zdarma a vyšší hovorné. Naopak při vyšším měsíčním poplatku se počet bezplatných minut podstatně zvedne a hovorné naopak zlevní. "Konkrétní podobu balíčků teprve upřesňujeme. Nejprve zavedeme novou tarifikaci, aby si na ni lidé zvykli, a za nějaký čas pak přijdeme s volitelnými cenovými programy. Zákazníci tak budou mít dostatečně dlouhou dobu na výběr," ujistil Crha. Regulátor trhu, kterým je ČTÚ, počátkem listopadu oznámil Českému Telecomu, že v roce 2001 bude své základní služby moci zdražit o jedno až čtyři procenta. Telecom pak navrhl výši položek, o níž nyní s ČTÚ jedná. Letos Telecom zdražil své služby v průměru o půl procenta. Například měsíční paušální poplatek však vzrostl podstatně víc, ze 135 na 175 korun.

Článek ze dne 27. listopadu 2000 - pondělí