logo itpoint.cz

OSKAR oslavil svůj svátek

Po pěti měsících od zahájení svého komerčního provozu se Oskar rozhodl pro netradiční oslavu svých jmenin spojenou s řadou zajímavých akcí ...

Po pěti měsících od zahájení svého komerčního provozu se Oskar rozhodl pro netradiční oslavu svých jmenin spojenou s řadou zajímavých akcí, mezi kterými nechyběla ani soutěž o nejoriginálnější přání k svátku. Akce se těší mimořádnému zájmu, což dokazuje i 30.579 blahopřání, která k dnešnímu dni 3.8. 2000 Oskar dostal.

Pro autory nejoriginálnějších blahopřání má Oskar připraveny následující ceny :

Soutěž o nejlepší blahopřání k svátku bude uzavřena 8. srpna.

Akce pořádané v rámci Oskarova svátku pozitivně ovlivnily úspěšnost prodeje. V síti Oskar byl v těchto dnech aktivován 100 000 zákazník, který získá 300 minut měsíčně volacího času zdarma po dobu následujících 10 let. Navíc jubilejní zákazník rovněž obdrží dárkový balíček s hodinkami, tričkem, baseballovou čepicí, trepkami a dalšími zajímavými pozornostmi s logem Oskara! Jméno svého stotisícího zákazníka Oskar zveřejní příští týden.

Oskar je obchodním jménem společnosti Český Mobil a.s., která zahájila komerční provoz 1. března 2000. Hlavním akcionářem Českého Mobilu je kanadská firma Telesystem International Wireless (TIW).

TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 2.9 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou na seznamu torontské burzy vedeny pod znakem "TIW" a na burze Nasdaq pod znakem "TIWI".

Ve Velké Británii společnost TIW zvítězila ve výběrovém řízení na licenci UMTS a založila joint venture s firmou Hutchinson Whampoa Limited, k níž se připojily též KPN Telecom a japonská NTT DoCoMo. TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřinné společnosti Dolphin Telecom, předního poskytovatele služeb specializovaného radiotelekomunikačního systému v Evropě. Kromě toho, že společnost Dolphin nabízí analogové služby SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku, ve Velké Británii nabízí rovněž služby ESMR. V Brazílii je TIW strategickým partnerem páté největší telekomunikační skupiny v zemi, operující ve čtyřech geografických regionech. TIW dále vyhledává nové příležitosti v Asii prostřednictvím své přidružené společnosti TIW Asia, založené v říjnu roku 1999 se základním kapitálem přesahujícím 420 milionů dolarů. V rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě je společnost TIW předním poskytovatelem mobilních služeb v Rumunsku a po obdržení licence v říjnu roku 1999 zahájila provoz mobilní sítě GSM 900/1800 i v České republice.

tisková zpráva

Článek ze dne 3. srpna 2000 - čtvrtek