logo itpoint.cz

Oskar představuje platformu WAP !

Oskar představuje svou platformu WAP, která prošla přísnými zkušebními testy, pouhých 6 měsíců po zahájení komerčního provozu. Platforma WAP je dále připravována pro integraci s technologií GPRS.

Oskarova platforma WAP (Wireless Applications Protocol) byla poprvé veřejně představena v rámci prezentace nových WAPových aplikací firmy Ericsson, která proběhla na 8. ročníku konference GSM ve střední a východní Evropě. Služby na bázi protokolu WAP, představené na terminálu typu R380, zahrnují zpravodajství i novinky z oblasti volného času a cestování. Oskar své WAPové služby včetně atraktivních aplikací představí ještě letos při příležitosti jejich komerčního uvedení.

Tato prezentace uzavírá poslední fázi implementace a testování naší platformy WAP, uvádí Jon Eddy, ředitel pro technický rozvoj společnosti Český mobil. Nové Oskarovy služby již brzy nabídnou našim zákazníkům ještě vyšší komfort.

Oskar představuje svou platformu WAP, která prošla přísnými zkušebními testy, pouhých 6 měsíců po zahájení komerčního provozu. Platforma WAP je dále připravována pro integraci s technologií GPRS.

V rámci českého trhu můžeme sledovat stále rostoucí zájem o WAPové služby, uvádí Gunnar Wellander, technický ředitel firmy Ericsson s.r.o. Vyšší rychlost přenosu dat umožněná technologií GPRS a vize, že uživatel bude připojen k síti prakticky neustále, vytvoří na trhu prostor pro uvedení dalších aplikací.

Po získání licence na provozování třetí mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal třetím mobilním operátorem v České republice a komerční provoz zahájil 1. března 2000 pod obchodním jménem Oskar. Ke 2. srpnu bylo v síti Oskar aktivováno 100 000 uživatelů. Síť pokrývá více než 88 % obyvatelstva a 99 % hlavních silničních a dálničních tahů v České republice.

Hlavním akcionářem Českého Mobilu je kanadská firma Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 2,9 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou na seznamu torontské burzy vedeny pod znakem TIW a na burze Nasdaq pod znakem TIWI.

TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřinné společnosti Dolphin Telecom. Kromě analogových služeb SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku, nabízí společnost Dolphin Telecom ve Velké Británii rovněž služby ESMR.

TIW je navíc strategickým partnerem páté největší brazilské telekomunikační skupiny působící ve čtyřech geografických regionech. V rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě je společnost TIW předním poskytovatelem mobilních služeb v Rumunsku a po obdržení licence v říjnu roku 1999 začala provozovat mobilní síť GSM 900/1800 i v České republice.

tisková zpráva

 www.oskarmobil.cz

Článek ze dne 12. září 2000 - úterý