logo itpoint.cz

Oskar zahájil komerční provoz WAPu

Od 30. října mohou již zákazníci Oskara využívat služeb Oskarova WAPu.

Dnem 30. října 2000 mohou všichni zákazníci Oskara, kteří mají aktivované datové služby a vlastní mobilní telefon podporující WAP, začít využívat novou Oskarovu službu Oskarův WAP. Oskarův WAP byl představen na letošním veletrhu Invex a na trh byl uveden již po sedmi měsících od zahájení komerčního provozu Oskara v březnu 2000.

Oskarův WAP nabízí zákazníkům vlastní e-mailovou schránku, aktuální zpravodajství z domova i ze světa, programy kin a divadel, jízdní řády, překladové slovníky, ale i dopravní informace zahrnující např. ceny pohonných hmot. Oskarův WAP dále poskytuje přístup k informacím a službám, jako jsou recepty, vtipy, inzerce, hry a další.

Ojedinělou možností Oskarova WAPu je personalizace WAPu na internetové stránce www.oskarmobil.cz, kde si zákazníci mohou vytvořit v nabídce Oskarova WAPu své vlastní menu informací a služeb, přesně tak, jak bude nejvíce vyhovovat jejich požadavkům.

Oskarův WAP zároveň přináší možnost plné administrace předplacených karet Oskarta, díky níž držitelé těchto karet mohou mimo jiné dobíjet na WAPu svůj kredit a kontrolovat stav svého účtu či procházet přehled volání.

Oskarův WAP mimo to ve spolupráci s Expandia Bankou nabízí služby WAP bankingu. Jeho prostřednictvím mohou uživatelé Oskarova WAPu zadávat příkazy k úhradě, zakládat termínované vklady nebo získat informace o pohybech a zůstatcích na účtu.

Oskarův WAP našim zákazníkům zpříjemní a zjednoduší život, protože na jediném místě naleznou mnoho informací, které by jindy museli dlouho vyhledávat v různých zdrojích. Oskarův WAP je nejen zdrojem informací, ale i zábavy, řekl Igor Přerovský, tiskový mluvčí Českého Mobilu.

Pro aktivaci Oskarova WAPu stačí mít k dispozici mobilní telefon podporující tuto službu a na telefonním čísle *607 si bezplatně aktivovat službu Mobilní kancelář. Pak již stačí nastavit parametry svého mobilního telefonu a začít využívat služeb Oskarova WAPu. Toto platí pro Oskarovy stávající zákazníky. Oskarův WAP mohou využívat i další zájemci - stačí kontaktovat Oskarlinku na bezplatném telefonním číse 0800 177 117.

CENÍK TARIFů

volám málo 2,10 Kč
volám často 2,10 Kč
volám stále 2,10 Kč
slyším Vás 14,70 Kč
dohoda s Oskarem 3,15 Kč
Oskarta 2,63 Kč

Po získání licence na provozování třetí mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal třetím mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz zahájil 1. března 2000 pod názvem Oskar.

Český Mobil patří do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 3,3 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze (TIW) a na burze Nasdaq (TIWI).

TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřiné společnosti Dolphin Telecom. Kromě analogových služeb SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku nabízí společnost Dolphin Telecom ve Velké Británii rovněž služby ESMR.

TIW je navíc strategickým partnerem páté největší brazilské telekomunikační skupiny a v rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě je společnost TIW předním poskytovatelem mobilních služeb GSM v Rumunsku. Po obdržení licence v říjnu roku 1999 se stala rychle se rozvíjejícím duálním GSM operátorem v České republice.

 www.oskarmobil.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 31. října 2000 - úterý