logo itpoint.cz

PF 2000

Zdravím naše věrné čtenáře po dvou týdnech, které ale byly pro všechny lidi točící se nějakým způsobem kolem informačních technologií podstatně jiné než v běžných letech. Ano, mám na mysli fenomén Y2K. Nechci plýtvat textem na přemílání všeobecně zpropagovaných skutečností. Šťastně jsme přežili bez výpadků sítí, teď myslím zejména ty inženýrské než informační, jistě i díky odpovědném přístupu příslušných firem. Překvapilo mne ale, kolik známých a renomovaných provozovatelů internetových stránek bylo nachytáno doslova na švestkách. Samozřejmě, šlo většinou o žertovné triviality typu zkomolené datum, ale i na to se dalo připravit. Mohu si dovolit to tvrdit, náš server problém neměl. Nebyla to náhoda, měli jsme signál o možné chybě a tu jsme včas opravili. Dále jsme rozšířili možnosti naší hlavní části-databázi ústředen. Výrobci či dovozci mohou nyní v rámci autorizovaného přístupu přímo aktualizovat vybrané údaje, tak aby jste všichni v našem serveru našli výkonného pomocníka nejen v jubilejním roce 2000.

Zdravím naše věrné čtenáře po dvou týdnech, které ale byly pro všechny lidi točící se nějakým způsobem kolem informačních technologií podstatně jiné než v běžných letech. Ano, mám na mysli fenomén Y2K.

Nechci plýtvat textem na přemílání všeobecně zpropagovaných skutečností. Šťastně jsme přežili bez výpadků sítí, teď myslím zejména ty inženýrské než informační, jistě i díky odpovědném přístupu příslušných firem. Překvapilo mne ale, kolik známých a renomovaných provozovatelů internetových stránek bylo nachytáno doslova na švestkách. Samozřejmě, šlo většinou o žertovné triviality typu zkomolené datum, ale i na to se dalo připravit. Mohu si dovolit to tvrdit, náš server problém neměl. Nebyla to náhoda, měli jsme signál o možné chybě a tu jsme včas opravili.

Dále jsme rozšířili možnosti naší hlavní části-databázi ústředen. Výrobci či dovozci mohou nyní v rámci autorizovaného přístupu přímo aktualizovat  vybrané údaje, tak aby jste všichni v našem serveru našli výkonného pomocníka nejen v jubilejním roce 2000.

Článek ze dne 6. ledna 2000 - čtvrtek