Počet aktivovaných zákazníků v obou mobilních sítích se Slovensku na postupně blíží k počtu hlavních telefonních stanic

Globtel & EuroTel Bratislava dohromady evidují kolem 1,3 mil. aktivovaných zákazníků. Počet HTS Slovenských telekomunikácií dosáhl podle posledních dostupných údajů k 31. srpnu tohoto roku 1,68 milionu.

Celkový počet aktivovaných zákazníků v obou mobilních sítích na Slovensku se postupně blíží k počtu hlavních telefonních stanic (HTS), které eviduje monopolní provozovatel pevné telefonní sítě - Slovenské telekomunikácie, a.s. (ST). Společnosti Globtel, a.s. a EuroTel Bratislava, a.s. dohromady evidují bezmála 1,3 mil. aktivovaných zákazníků, počet HTS Slovenských telekomunikácií dosáhl podle posledních dostupných údajů k 31. srpnu tohoto roku 1,68 milionu. Vyplývá to z údajů, které poskytly uvedené společnosti.

Největší mobilní operátor na Slovensku, firma Globtel, eviduje v současnosti přes 713 tisíc aktivovaných uživatelů. Toto číslo zahrnuje zákazníky využívající předplacené karty i uživatele standardních služeb. V porovnaní s červnem došlo k nárůstu aktivovaných zákazníků Globtelu o více než 75 tisíc nových uživatelů.

Konkurenční společnost EuroTel evidovala k 30. září více než 580 tisíc zákazníků. Z nich téměř 407 tisíc aktivně využívalo některé z programů a z nich více než 216 tisíc lidí využívalo předplacené karty Easy. Celkový počet aktivních zákazníků EuroTelu stoupl v porovnání s červnovým údajem o téměř 30 tisíc.

Slovenské telekomunikácie evidovaly k 31. srpnu 1,246 mil. bytových a více než 418 tisíc nebytových HTS. Celkový počet HTS se zvýšil o zhruba 5 tisíc přípojek v porovnaní s hodnotou na konci června 2000, což představuje nepatrný 0,3% nárůst. Daleko vyššího nárůstu počtu zákazníků dosáhly mobilní operátoři. V porovnaní s červnovou hodnotou se zvýšil počet mobilních uživatelů o zhruba 100 tisíc, což odpovídá přírůstku o více než 8 %.

Tempo růstu trhu mobilní komunikace je na Slovensku podle těchto údajů v současnosti mnohonásobně vyšší než přírůstek počtu pevných telefonních přípojek, což může způsobit, že už v nejbližších letech jejich počet převýší počet HTS. V České republice se očekává, že už v příštím roce překročí počet mobilních zákazníků počet HTS, kterých je v ČR 3,9 milionu. Penetrace mobilních telefonů na Slovensku dosahuje téměř 24 %, čili téměř každý čtvrtý občan SR vlastní mobilní telefon. V ČR bylo na konci září 3,3 mil. uživatelů mobilních telefonů a celková penetrace činila kolem 30 %.

 Česká informační agentura
ph

Článek ze dne 8. listopadu 2000 - středa

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Profesionální bezdrátový prezentační sys...

Bezpečný a transparentní FORPSI cloud

Výzva operátorům ke změně cenové politik...

Budeme mít férové operátory i ceny za mo...

Ne všechna volání z ciziny jsou roaminge...

DNS obhájila prvenství a získala ocenění...

Multimediální zásuvky s konektory HDMI, ...

Nová řešení podpory dostupnosti různorod...

Moderní digitální kancelář bez šanonů

Současné a budoucí IT trendy na konferen...

Zálohování firemních dat s dvojnásobnou ...

Co je nového v české verzi Dynamics NAV ...

Projekt NEN je ušit na míru IT společnos...

Jak na ochranu dat o tržbách

Dynamics 365 pomáhá obchodníkům zlepšova...

Mobilní bankovnictví ohrožuje SMS malwar...

Konference SUSE Expert Days 2017 pro pří...

Malý přenosný bluetooth reproduktor Polk...

Odpovědnost za ochranu dat zákazníků je ...

Digitální transformace s podporou VMware...