logo itpoint.cz

Posílení 100% podílu Alcatel DSL na rakouském trhu

Společnost Alcatel oznámila získání kontraktu od společnosti Telecom na zajištění modemů Alcatel Speed Touch pro rozšiření její celostátní nabídky služeb ADSL.

Společnost Alcatel oznámila získání kontraktu od společnosti Telecom na zajištění modemů Alcatel Speed Touch pro rozšiření její celostátní nabídky služeb ADSL. Tento nový modem je speciálně vyvinut pro obchodní aplikace a nyní umožňuje společnosti Telekom Austria rozšířit její rozsáhlou nabídku ADSL služeb k obchodním zákazníkům.

Podíl firmy Alcatel na trhu modemů DSL v Rakousku je 100%. Vzhledem k tomu, že počáteční kroky k zavádění služby ADSL byly provedeny již minulý rok, společnost Telekom Austria objednala celkem 88000 linek ASDL.

Partnerství s vysoce profilovanými společnostmi jako je Telekom Austria, pomohlo firmě Alcatel získat vedoucí pozici na světovém trhu DSL. Výzkum skupiny Dell Oro Group v srpnu 2000 znovu potvrdil, že firma Alcatel má významný podíl na trhu. Společnost dodala od roku 1998 více ADSL linek než všichni ostatní dodavatelé dohromady. V druhém čtvrtletí roku 2000 představuje technologie DSL společnosti Alcatel 54% všech dodaných linek, což jí dává více než třikrát větší podíl na trhu před nejbližšími dalšími konkurenty.

Modem Alcatel Speed Touch Pro DSL s integrovanou funkcí směrování podstatně zvětšuje šíři pásma pro přistup na Internet jak pro domácnosti, tak pro obchodní sektora nabízí možnost připojení k síti typu always on. Modem umožňuje realizovat přenosové rychlosti až 60-ti násobně vyšší než linky ISDN a 200 násobně vyšší než tradiční modemy. Tato podstatně zvýšená přenosová rychlost umožňuje uživatelům z Internetu rychlé a příjemné načítání aplikací o velkém objemu dat jakými jsou videa či rozsáhlé prezentace. Pan Rudolf Fischer, technický šéf společnosti Telekom Austria, řekl : Protože jsme pracovali s firmou Alcatel již dříve, věděli jsme, že budeme muset provádět náročné předprodejní zkoušky a jestliže dodáváme prvořadé služby, potřebujeme prvořadého dodavatele, aby nám pomohl při vývoji těchto zkoušek. Máme již instalováno téměř 22000 linek Alcatel DSL k domácímu připojení, a toto číslo bude podstatně vzrůstat podle růstu poptávky.

Marc Hermans, viceprezident výrobní jednotky firmy Alcatel DSL CPE Divize Alcatel Carrier Internetworking Division řekl : Snadno instalovatelné modemy firmy Alcatel jsou ideální pro potřeby společnosti Telekom Austria. Modem Alcatel Speed Touch Pro DSL je součástí řady modemů Alcatel Speed Touch DSL. Je to plně vybavené řešení pro náročné domácí uživatele a předplatitele televizních programů [telecommuters], které snadno splní všechny požadavky zákazníka na rychlý přístup na Internet pro sítě LAN. Společnost Telekom Austria spolu s mnoha jinými hlavními poskytovateli služeb volí použití modemů firmy Alcatel, což znovu potvrzuje naši vedoucí pozici na trhu DSL.

O řešení Alcatel DSL

Společnost Alcatel je vedoucím dodavatelem řešení DSL, umožňujících poskytovatelům služeb kdekoliv rozvinout a rozšířit řadu ziskových nabídek a aplikací, jakými jsou velmi rychlý přístup na Internet, hlasový přenos přes DSL a video služby. Řada DSL modemů z rodiny produktů Alcatel Speed Touch, směrovačů (routerů) a zařízení integrovaného přístupu podporuje vícelinkové datové a hlasové služby přes jedinou telefonní linku. Při přenosové rychlosti až 200 násobně vyšší než u tradičního modemu, a se schopnostmi dynamicky přiřadit adresy IP, nebo umožnit sdílení jedné IP adresy více systémy, je Speed Touch Pro jednoznačně orientován na ROI (návratnost investic). Pro více informací o řešeních Alcatel DSL, navštivte http://www.alcateldsl.com .

O společnosti Telekom Austria

V současné době je Telekom Austria Group, včetně jejích poboček Mobilkom, Datakom a Jet2Web vedoucí společností na rakouském Internetovém telekomunikačním trhu. Tato pozice a radikální orientace na příležitosti

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel buduje sítě nové generace a dodává stávajícím i novým provozovatelům sítí, podnikům i spotřebitelům po celém světě komplexní integrovaná řešení v oblasti hlasové i datové komunikace. Společnost zaměstnává 120 000 pracovníků a v roce 1999 dosáhla obratu přes 23 miliardy euro. Alcatel vyvíjí činnost ve více než 130 zemích.

Jako největší dodavatel nabídneme našim zákazníkům, jako první před všemi ostatními konkurenty, nejvýkonnější Internetové linky a nejlepší obsah. Tomu odpovídá název Jet2Web. Pro více informací navštivte http://www.jet2web.at .

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 23. října 2000 - pondělí