logo itpoint.cz

Slovenská televize dluží za telekomunikační služby Slovenským telekomunikacím 733 milionů Sk

Podle smlouvy o vstupu Deutsche Telekom do Slovenských telekomunikací by měl být tento dluh zaplacen do začátku července 2001.

Slovenská televize (STV) dluží za telekomunikační služby Slovenským telekomunikacím 733 milionů Sk. Podle smlouvy o vstupu Deutsche Telekom do Slovenských telekomunikací by však měl tento dluh být zaplacen do začátku července 2001. Jsem překvapený požadavkem Slovenských telekomunikací, které chtějí dluh zaplatit do 15. prosince letošního roku, komentoval ředitel STV Milan Materák.

V sumě 733 milionů Sk jsou započteny letošní poplatky za telekomunikační služby přenosu televizního signálu ve výši 250 milionů Sk. Zbytek tvoří závazky STV z minulých let. Pokud STV dluh do 15. prosince nezaplatí, jsou Slovenské telekomunikace rozhodnuty vymáhat svoji pohledávku soudně. STV se s celou záležitostí obrátila na vládu, která ručí za to, že bude dluh do poloviny příštího roku zaplacen. O dalším postupu rozhodne vedení STV na základě jednání mediálního výboru slovenského parlamentu.

 Česká informační agentura
jn

Článek ze dne 7. prosince 2000 - čtvrtek