logo itpoint.cz

Slovenské Telekomunikace mají nového konkurenta - společnost Dial Telecom a.s.

Společnost Dial Telecom a.s. (DT) Bratislava má zájem konkurovat v současnosti monopolnímu poskytovateli telekomunikačních hlasových služeb na Slovensku, Slovenským telekomunikacím.

Společnost Dial Telecom a.s. (DT) Bratislava má zájem konkurovat v současnosti monopolnímu poskytovateli telekomunikačních hlasových služeb na Slovensku, Slovenským telekomunikacím. Společnost DT, která byla založena 1. října tohoto roku, už v současnosti poskytuje některým klientům služby přenosu hlasu přes IP a pronajímá své datové linky. V budoucnosti po ukončení monopolního postavení ST by však chtěla DT konkurovat telekomunikacím i v oblasti hlasových telefonních služeb. Prohlásil to generální ředitel společnosti a předseda představenstva DT David Bečvař.

Podle Bečvaře společnost v budoucnosti plánuje proinvestovat zhruba 25 mil. Sk do rozvoje telekomunikační infrastruktury. Současná výše základního jmění společnosti je 60 mil. Sk. Majoritním vlastníkem je Európska privatizačná a investičná spoločnosť s.r.o. (EPIC).

EPIC se sídlem ve Vídni je investiční fond s podstatnými investicemi v České republice. Zaměřuje se na střednědobé kapitálové investice do podniků s růstovým potenciálem. Jeho síť zahrnuje všechny důležité země střední a východní Evropy. Kromě telekomunikačního týmu v Amsterdamu a reprezentační kanceláře v Londýne má sídla i v Praze a Bratislavě.

Spoločnost DT v současnosti staví vlastní optokabelovou síť s dosahem na metropolitní oblast Bratislavy s propojením do Prahy a německého Frankfurtu. V budoucnosti však podle D. Bečvaře není vyloučen přístup na síť DT ani z jiných regionů Slovenska. Jak generální ředitel doplnil, společnost DT nemá ambice poskytovat telekomunikační služby individuálním zákazníkům a aktivity orientuje výlučně na větší klienty.

 Česká informační agentura
ph

Článek ze dne 16. listopadu 2000 - čtvrtek