Slovenské Telekomunikace mají nového konkurenta - společnost Dial Telecom a.s.

Společnost Dial Telecom a.s. (DT) Bratislava má zájem konkurovat v současnosti monopolnímu poskytovateli telekomunikačních hlasových služeb na Slovensku, Slovenským telekomunikacím.

Společnost Dial Telecom a.s. (DT) Bratislava má zájem konkurovat v současnosti monopolnímu poskytovateli telekomunikačních hlasových služeb na Slovensku, Slovenským telekomunikacím. Společnost DT, která byla založena 1. října tohoto roku, už v současnosti poskytuje některým klientům služby přenosu hlasu přes IP a pronajímá své datové linky. V budoucnosti po ukončení monopolního postavení ST by však chtěla DT konkurovat telekomunikacím i v oblasti hlasových telefonních služeb. Prohlásil to generální ředitel společnosti a předseda představenstva DT David Bečvař.

Podle Bečvaře společnost v budoucnosti plánuje proinvestovat zhruba 25 mil. Sk do rozvoje telekomunikační infrastruktury. Současná výše základního jmění společnosti je 60 mil. Sk. Majoritním vlastníkem je Európska privatizačná a investičná spoločnosť s.r.o. (EPIC).

EPIC se sídlem ve Vídni je investiční fond s podstatnými investicemi v České republice. Zaměřuje se na střednědobé kapitálové investice do podniků s růstovým potenciálem. Jeho síť zahrnuje všechny důležité země střední a východní Evropy. Kromě telekomunikačního týmu v Amsterdamu a reprezentační kanceláře v Londýne má sídla i v Praze a Bratislavě.

Spoločnost DT v současnosti staví vlastní optokabelovou síť s dosahem na metropolitní oblast Bratislavy s propojením do Prahy a německého Frankfurtu. V budoucnosti však podle D. Bečvaře není vyloučen přístup na síť DT ani z jiných regionů Slovenska. Jak generální ředitel doplnil, společnost DT nemá ambice poskytovat telekomunikační služby individuálním zákazníkům a aktivity orientuje výlučně na větší klienty.

 Česká informační agentura
ph

Článek ze dne 16. listopadu 2000 - čtvrtek

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Profesionální bezdrátový prezentační sys...

Bezpečný a transparentní FORPSI cloud

Výzva operátorům ke změně cenové politik...

Budeme mít férové operátory i ceny za mo...

Ne všechna volání z ciziny jsou roaminge...

DNS obhájila prvenství a získala ocenění...

Multimediální zásuvky s konektory HDMI, ...

Nová řešení podpory dostupnosti různorod...

Moderní digitální kancelář bez šanonů

Současné a budoucí IT trendy na konferen...

Zálohování firemních dat s dvojnásobnou ...

Co je nového v české verzi Dynamics NAV ...

Projekt NEN je ušit na míru IT společnos...

Jak na ochranu dat o tržbách

Dynamics 365 pomáhá obchodníkům zlepšova...

Mobilní bankovnictví ohrožuje SMS malwar...

Konference SUSE Expert Days 2017 pro pří...

Malý přenosný bluetooth reproduktor Polk...

Odpovědnost za ochranu dat zákazníků je ...

Digitální transformace s podporou VMware...