Slovensko už své novoroční zdražení zná

Slovenské telekomunikácie zvyšují od 1. ledna 2001 cenu měsíčního paušálu za používání telefonní přípojky

Slovenské telekomunikácie zvyšují od 1. ledna 2001 cenu měsíčního paušálu za používání telefonní přípojky. Současně s tím snižují ceny za zřízení telefonní přípojky a ceny za mezinárodní hovory do některých zemí.

Připomínám, že na rozdíl od české kotliny jsou na Slovensku telekomunikační služby zařazeny ve vyšší sazbě DPH a tím se pro nepodnikatelskou klientelu prodražují ještě více. Současná cena paušálu je pro fyzické osoby, právnické osoby a podnikatele pro osobní potřebu 159,90 Sk. Od nového roku se cena zvyšuje na bezmála 208 Sk s DPH (169 Sk bez DPH) a pro právnické osoby a podnikatele na 245 Sk (199 Sk bez DPH). Měsíční cena za používání podvojné linky od nového roku bude 166 Sk (135 Sk bez DPH) pro fyzické osoby a 195 Sk (159 Sk bez DPH) pro právnické osoby a podnikatele. Na zhruba stejné úrovni jako na Slovensku se pohybují ceny za bytové a nebytové stanice v Polsku a v České republice, upozorňuje agentura SITA. Pro fyzické osoby bude 11 volných impulsů nadále součástí paušálu.

ST také výrazně snižují ceny za mezinárodní hovory do některých zemí. Volání do Německa se od nového roku přesune do prvního pásma, takže jejich cena klesne o 33 % a dostane se na úroveň cen hovorů do ČR. Do prvního pásma se posunou i hovory do Rakouska, Polska a Maďarska (pokles o 16 %). Ceny hovorného do třetího pásma (většina zemí EU, USA, Kanada, Ukrajina, Rusko, Bulharsko, Slovinsko, Chorvatsko, Rumunsko) se sníží o 12 %.

ST snižují od ledna i ceny za hovory v druhém meziměstském pásmu o 11 %, čímž se sníží rozdíl mezi místním a meziměstským pásmem. Cena tříminutového hovoru tak v tomto pásmu bude v silném provozu činit zhruba 20 Sk proti současným 22,50 Sk.

Cena za zřízení stanice pro fyzickou osobu bude od nového roku 999 Sk bez DPH, když nynější je 1999 Sk bez DPH. Cena za zřízení stanice pro právnické osoby a podnikatele zůstává nezměněná na úrovni 2999 Sk. V okolních státech jsou tyto ceny podle představitelů ST několikanásobně vyšší a pohybují se v rozmezí 4 až 5 tis. Sk bez DPH, uzavírá SITA.

Článek ze dne 27. listopadu 2000 - pondělí

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Selhání techniky, lidský faktor a ransom...

Spojení BM Servis a DC Concept přinese v...

Rychlý mobilní internet ve všech okresec...

IT tunel CRAB již vyšetřuje policie

Profesionální bezdrátový prezentační sys...

Bezpečný a transparentní FORPSI cloud

Výzva operátorům ke změně cenové politik...

Budeme mít férové operátory i ceny za mo...

Ne všechna volání z ciziny jsou roaminge...

DNS obhájila prvenství a získala ocenění...

Multimediální zásuvky s konektory HDMI, ...

Nová řešení podpory dostupnosti různorod...

Moderní digitální kancelář bez šanonů

Současné a budoucí IT trendy na konferen...

Zálohování firemních dat s dvojnásobnou ...

Co je nového v české verzi Dynamics NAV ...

Projekt NEN je ušit na míru IT společnos...

Jak na ochranu dat o tržbách

Dynamics 365 pomáhá obchodníkům zlepšova...

Mobilní bankovnictví ohrožuje SMS malwar...