logo itpoint.cz

Společnost Globix eTel Group zahájila 25. října jednání s Českým Telecomem o propojovací dohodě

V současnosti běží zákonná 15-tidenní lhůta pro posouzení návrhu. Pokud bude návrh přijat, musí obě strany uzavřít propojovací dohodu do 90 dnů.

V současnosti běží zákonná 15-tidenní lhůta pro posouzení návrhu. Pokud bude návrh přijat, musí obě strany uzavřít propojovací dohodu do 90 dnů.

Propojovací dohody umožňují propojení sítí jednotlivých operátorů a není bez nich možné přímé telefonování z jedné sítě do druhé. Pokud by byla jednání neúspěšná, rozhodl by podle nového telekomunikačního zákona o propojení sítí nebo o přístupu k síti Český telekomunikační úřad. Jeho rozhodnutí tedy může nahradit výše uvedenou dohodu.

Globix je spolu se svým strategickým partnerem eTel Group jedním z držitelů licence pro provozování veřejné hlasové sítě a poskytování hlasových služeb. Tu Český telekomunikační úřad dosud udělil i společnostem Aliatel, Contactel a GTS. Na udělení licence v současnosti čeká několik dalších zájemců.

Licence s platností od 1. ledna 2001 umožňuje nabízet hlasové služby v plném rozsahu a konkurovat tak v této oblasti právě Českému Telecomu. Společnost eTel Group je již provozovatelem telekomunikačních sítí na území Polska, Maďarska a Slovenska, kde se stejně jako v České republice zaměřuje na firemní klientelu. Sídlo firmy je v irském Dublinu.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 3. listopadu 2000 - pátek