logo itpoint.cz

Společnost InWay dokončila první etapu budování vlastní bezdrátové FWA sítě v pásmu 3,5 GHz.

V srpnu InWay dokončila technickou realizaci sítě a zahajuje již její komerční provoz v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové a Liberci a v jejich okolí.

Společnost InWay dokončila první etapu budování vlastní bezdrátové FWA sítě v pásmu 3,5 GHz. Stalo se tak v návaznosti na přidělení frekvencí Českým telekomunikačním úřadem v lednu 2000. V srpnu InWay dokončila technickou realizaci sítě a zahajuje již její komerční provoz v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové a Liberci a v jejich okolí. ČIA to dnes InWay oznámila v tiskové zprávě.

FWA síť v pásmu 3,5 GHz umožní společnosti InWay rozšířit portfolio pro firemní klientelu o nové služby širokopásmového (broadband) přístupu. Prostřednictvím sítě FWA tak bude moci zpřístupnit připojení k Internetu i další vysokokapacitní služby.

Struktura sítí FWA (Fixed Wireless Access) vychází z rádiových technologií PMP (Point-to-Multipoint). Jde o celulární sítě, složené z velkého počtu překrývajících se buněk. S jejich pomocí je možné provozovat vysokorychlostní datové přenosy, hlasová spojení i ostatní telekomunikační služby, např. videopřenosy nebo videokonference.

Společnost InWay vstoupila na telekomunikační trh v roce 1997 jako poskytovatel služeb internetu (ISP) a obsahu internetu (ICP). InWay se v únoru 2000 stala oficiálním obchodním partnerem švédské firmy Telia pro produkt Telia IP Transit Service.

 Česká informační agentura

ph

Článek ze dne 13. září 2000 - středa