logo itpoint.cz

Společnost InWay dokončila první etapu budování vlastní bezdrátové FWA sítě v pásmu 3,5 GHz.

V srpnu InWay dokončila technickou realizaci sítě a zahajuje již její komerční provoz v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové a Liberci a v jejich okolí.

Společnost InWay dokončila první etapu budování vlastní bezdrátové FWA sítě v pásmu 3,5 GHz. Stalo se tak v návaznosti na přidělení frekvencí Českým telekomunikačním úřadem v lednu 2000. V srpnu InWay dokončila technickou realizaci sítě a zahajuje již její komerční provoz v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové a Liberci a v jejich okolí. ČIA to dnes InWay oznámila v tiskové zprávě.

FWA síť v pásmu 3,5 GHz umožní společnosti InWay rozšířit portfolio pro firemní klientelu o nové služby širokopásmového (broadband) přístupu. Prostřednictvím sítě FWA tak bude moci zpřístupnit připojení k Internetu i další vysokokapacitní služby.

Struktura sítí FWA (Fixed Wireless Access) vychází z rádiových technologií PMP (Point-to-Multipoint). Jde o celulární sítě, složené z velkého počtu překrývajících se buněk. S jejich pomocí je možné provozovat vysokorychlostní datové přenosy, hlasová spojení i ostatní telekomunikační služby, např. videopřenosy nebo videokonference.

Společnost InWay vstoupila na telekomunikační trh v roce 1997 jako poskytovatel služeb internetu (ISP) a obsahu internetu (ICP). InWay se v únoru 2000 stala oficiálním obchodním partnerem švédské firmy Telia pro produkt Telia IP Transit Service.

 Česká informační agentura

ph

Článek ze dne 13. září 2000 - středa

I když neplatíte nejvíc? Do 30 dnů? Vzory textů, emailů, inzerátů. Fungují.
Trápí vás zánět průdušek? Co vám může pomoci?
40letý muž Se Za 14 Dní .. Naučil Mluvit Anglicky. Bez Námahy!