Společnost Nextra Wireless požádá v příštích dvou dnech Český telekomunikační úřad o přidělení licence na hlasové služby

Včera to uvedl na tiskové konferenci u příležitosti zahájení komerčního provozu sítě FWA v pásmu 26 GHz generální ředitel společnosti Nextra Vojtěch Vrba.

Společnost Nextra Wireless požádá v příštích dvou dnech Český telekomunikační úřad (ČTÚ) o přidělení licence na hlasové služby. Uvedl to dnes na tiskové konferenci u příležitosti zahájení komerčního provozu sítě FWA v pásmu 26 GHz generální ředitel společnosti
Nextra Vojtěch Vrba.

Jak Vrba dodal, k 4. prosinci 2000 vstoupí vlastník společnosti Nextra, norský telekomunikační holding Telenor AS, na burzu. I s ohledem na tuto skutečnost dnes zástupci firmy Nextra odmítli sdělit některé podrobnosti o chystaném komerčním provozu sítě FWA. Na přímý dotaz například odmítli sdělit výši nákladů na vybudování sítě ani počet stávajících zákazníků. Podrobnosti zveřejníme v tiskové zprávě po podepsání smluv, dodal Vrba s tím, že uvedené smlouvy budou k dispozici během jednoho až dvou týdnů. Nextra v současnosti provádí výběrové řízení na dodavatele technologie k FWA, který bude znám rovněž do dvou týdnů. Jak Vrba upozornil, vybrány budou celkem dva dodavatelé.

Od počátku příštího roku plánuje Nextra nabízet i připojení pomocí EuroISDN 30. Společnost hodlá nabídnout pronájem své infrastruktury, a to ve všech městech, v nichž vybuduje svou síť. Produkty nabídneme telekomunikačním operátorům a internetovým providerům, nikoli přímo koncovým zákazníkům, upřesnil generální ředitel. Do konce ledna příštího roku hodlá společnost připojit na svou síť všech 26 českých měst nad 50 tisíc obyvatel.

Nextra Wireless, s r.o. je součástí norského holdingu Telenor AS, který se zaměřuje zejména na oblast mobilních, internetových a satelitních sítí. Telenor působí ve více než 30 zemích světa, zaměstnává 22 tisíc lidí a v roce 1999 zaznamenal obrat ve výši 3,9 miliardy USD. Nextra Wireless se koncentruje na pronájem přístupové infrastruktury pro řešení problému tzv. „poslední míle" poskytovatelům internetového připojení a telekomunikačním operátorům.

 Česká informační agentura
ph

Článek ze dne 28. listopadu 2000 - úterý

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...