Průběh dokončení privatizace Telecomu bude mít na starosti společná komise ministerstva dopravy a financí. Ta bude spolupracovat s poradenskou společností JP Morgan a Komerční bankou, kterou si vláda najala jako poradce.
Za ztěžejní je považován postoj stávajícího strategického partnera - konsorcium TelSource (ovládá nizozemské KPN), který je rozhodnut svůj podíl v Telecomu dále nezvyšovat.
Mezi zájemci o státní podíl v ČT by mohly být British Telecom, France Telecom a Deutsche Telekom, který koncem července 2000 oznámil že již o akcie ČT nemá zájem ( viz článek z 28.7. 2000 - Podle ministerských úředníků by privatizace Českého Telecomu mohla státu vynést až 200 miliard korun. Původně patřil mezi zájemce i Deutsche Telecom. Poté, kdy získal reálnou šanci na ovládnutí Českých radiokomunikací, však oznámil, že se souboje o Český Telecom nezúčastní. Favoritem se tak stala nizozemská KPN ... >>> )
Nový zájem Deutsche Telekomu o Český Telecom je vysvětlován předpokladem sedmdesátiprocentního nárůstu trhu během následujících 4 let s očekávaným objemem až 3,27 mld. dolarů. Trh pevných linek by měl podle odhadů vzrůst až na 1,52 mild. dolarů a příjmy ze služeb mobilních operátorů dosáhnou ve stejném období částky vyšší než 1,75 miliardy dolarů.
O novém vlastníkovi Českého Telecomu by mělo být rozhodnuto do konce června 2001.
Článek ze dne 13. prosince 2000 - středa