logo itpoint.cz

Švédská společnost Telia uvádí na trh novou službu, kterou se chce prosadit na českém telekomunikačním poli

Nyní má pražská pobočka InWay právo nabízet českým zákazníkům i Full Circuit Services a kapacitní služby založené na SDH ...

Telia oznámila 20. dubna letošního roku obchodní spolupráci pro produkt Telia IP Transit Services se společností InWay, a.s.

Obě společnosti spolupráci potvrdily podepsáním dodatečné partnerské smlouvy, podle které bude moci InWay nabízet v Čechách kapacitní služby Telia. Nyní má pražská pobočka InWay právo nabízet českým zákazníkům i Full Circuit Services (kompletní služby poskytování okruhů) a kapacitní služby založené na SDH. Díky těmto službám se čeští zákazníci stávají součástí globální sítě Viking, kterou Telia momentálně buduje na evropském kontinentě a v Severní Americe.

Robert Barnes, ředitel prodeje a marketingu Telia pro ČR a SR, uvedl, že na základě nové dodatečné partnerské smlouvy se rozšiřují nabídky poskytovatelům internetových služeb a síťovým operátorům, podnikajícím na českém trhu. Již nyní je Telia schopná například nabídnout mezinárodní linky, které by spojily Prahu s Frankfurtem, Londýnem nebo New Yorkem. Tyto linky mohou být napojeny společně s dalšími lokálními a podpůrnými službami na servery i routery, umístěné mimo Českou republiku, doplnil Barnes.

ph

 Česká informační agentura

Článek ze dne 5. října 2000 - čtvrtek