logo itpoint.cz

Technologie LMDS a bezdrátová řešení IP na klíč firmy Alcatel se mají rozvinout v celostátním měřítku

Společnost FirstMark Communications France, provozovatel lokálních bezdrátových smyček a poskytovatel širokopásmových internetových služeb, uzavřela se společností Alcatel, která má celosvětové vedoucí postavení v oblasti širokopásmových lokálních bezdrátových smyček, rámcovou smlouvu v hodnotě 100 milionů Euro.

Paříž, 18.července 2000 – Společnost FirstMark Communications France, provozovatel lokálních bezdrátových smyček a poskytovatel širokopásmových internetových služeb, uzavřela se společností Alcatel, která má celosvětové vedoucí postavení v oblasti širokopásmových lokálních bezdrátových smyček, rámcovou smlouvu v hodnotě 100 milionů Euro. Společnosti FirstMark tak zvolila Alcatel jako svého výlučného dodavatele vybavení pro širokopásmový bezdrátový přístup. Smlouva zahrnuje dodávku a instalaci LMDS (Lokální vícebodové distribuční služby) firmy Alcatel a zařízení pro bezdrátový IP (Internetový protokol) v rámci celého území Francie. Francouzský telekomunikační regulační úřad (ART) nedávno učinil firmě FirstMark Communications France nabídku na udělení celostátní licence.

Alcatel dodá ucelené řešení včetně instalace základnových stanic, vyhledání stanovišť a instalace i návrhu sítě. Koncem roku 2000 budou zařízení Alcatel rozmístěna v několika významných francouzských městech. V březnu roku 1999 již firma FirstMark Communications France ukončila rozsáhlé testování kvality zařízení Alcatel ve své zkušební instalaci v Lyonu, v jejímž rámci proběhl i zákaznický zkušební provoz. LMDS a bezdrátová řešení pro IP firmy Alcatel umožní firmě FirstMark hospodárně poskytovat obchodním zákazníkům hlasové a datové služby, vysokorychlostní Internet a multimediální služby pomocí širokopásmových bezdrátových systémů pracujících v pásmu 26 GHz a 3,5 GHz.

Tim Samples, prezident a provozní ředitel společnosti FirstMark Communications Europe, se vyjádřil : Velice nás těší, že jsme se spojili s Alcatelem při budování naší ucelené širokopásmové sítě po celé Francii a Evropě.

Thierry Mileo, generální ředitel společnosti FirstMark Communications France, prohlásil : Naše rozhodnutí zvolit technologii LMDS firmy Alcatel bylo učiněno na základě výsledků zkušební sítě vybudované v Lyonu, a také proto, že společnosti je schopna dodat řešení na klíč a budovat dlouhodobé partnerství.

Gérard Dega, prezident společnosti Alcatel pro Francii, uvedl : Naše silná lokální pozice ve Francii a úzká spolupráce se společností FirstMark nám pomohly uspokojit jejich specifické potřeby a záměry včasným a profesionálním způsobem.

Jean-David Calvet, výkonný viceprezident společnosti Alcatel pro pevné bezdrátové činnosti, řekl : Tento nový úspěch potvrzuje, že Alcatel v současné době nabízí nejkompletnější řešení pro širokopásmový bezdrátový přístup.

Širokopásmová bezdrátová řešení firmy Alcatel umožňují poskytovatelům služeb rychle a pohodlně připojit koncové uživatele a efektivně rozšířit dosah jejich širokopásmových sítí. Technologie point-multipoint skýtá dynamické rozdělení šířek pásem pro internetové aplikace při rychlostech až do 8 Mbit/s a umožňuje telefonické spojení při rychlosti 2 Mbit/s. Jediným vybavením, které konečný uživatel potřebuje, je velmi malá venkovní anténa (o průměru menším než 30 centimetrů) a vnitřní zařízení síťového terminálu. S více než 2500 již instalovanými místy pro více než 100 společností po celém světě má Alcatel vedoucí světové postavení v oblasti širokopásmových bezdrátových lokálních uzavřených okruhů.


FirstMark Communications France :
Firma FirstMark Communications France je konsorciem složeným ze společností Suez-Lyonnaise des Eaux (18 %), Groupe Arnault (18 %), Rallye (10 %), BNP-Paribas (10 %), Francarep (Groupe Rothschild) (10 %) a FirstMark Communications Europe (34 %), které 31.ledna 2000 požádalo o celostátní licenci WLL i o všech 22 regionálních licencí v rámci odpovědi na nabídku, kterou učinil Francouzský telekomunikační regulační úřad.

FirstMark Communications Europe :
Firma FirstMark Communications buduje největší infrastrukturu ucelené širokopásmové internetové sítě s největším dosahem po celé Evropě, spojující více než 150 měst v 18 zemích. Společnost v současné době pracuje a má obchodní rozvojové aktivity ve dvanácti hlavních evropských zemích zahrnujících Německo, Španělsko, Portugalsko, Francii, Lucembursko, Holandsko, Belgii, Anglii, Švýcarsko, Rakousko, Českou republiku a Finsko. Sídlo firmy FirstMark je v Lucembursku.

tisková zpráva

Článek ze dne 24. července 2000 - pondělí