logo itpoint.cz

Telefonica a British Telecommunications - opět podivný kvapík

Španělská Telefonica SA tvořila pro British Telecommunications terč nepřátelského převzetí, oznámily agentury citující článek v britském Sunday Express

Španělská Telefonica SA tvořila pro British Telecommunications terč nepřátelského převzetí, oznámily agentury citující článek v britském Sunday Express.

BT a Telefonica byly uváděny jako slibní partneři od doby 11-měsíční aliance, opuštěné 1998 spolu s BT plánovanou koupí jeho dřívějšího amerického partnera MCI, nyní součást MCI WorldCom.

Ačkoli BT a Telefonica si mezitím plácly s konkurenčními americkými aliancemi - BT s AT&T Corp., Telefonica s MCI WorldCom - ambiciózní španělský operátor údajně v loňském roce nadbíhal BT s nabídkou k sňatku.

Sunday Express, citující zdroje z kapitálového trhu, uvedl že Telefonica nyní doufá oživit debaty s BT.

Ale minulý týden, když se vynořily úvahy, že jednání mezi dvěma společnostmi byla oživena, průmyslové zdroje ty to zvěsti vyvracely, "Telefonica nadbíhala BT vloni. V té věci byly debaty. Lze říci, že se příliš daleko nedostaly. Tím celá věc skončila." uvedl jeden z nich.

BT je sám zaneprázdněný dlouhodobou bitvou s britským mobilním operátorem Vodafone Airtouch o kontrolu nad Airtelem, druhým španělským mobilním telefonním podnikem za bezdrátovou odnoží Telefonici.

Článek ze dne 5. dubna 2000 - středa