logo itpoint.cz

TELEFONUJTE PŘÍMO S VISA KRTOU !

A nejen s ní. Již brzy by mohly veřejné telefonní automaty umět přijímat bankovní karty.

Vzhledem k obvyklé praxi, kdy banka účtuje obchodníkovi svou provizi z každé peněžní operace, bude zajímavé, jaká bude tarifní politika za použití bankovní karty místo obvyklé čipové telefonní karty. Když jsem před lety volal z letiště v New Yorku, z krásného automatu s barevným monitorem a přípojkou na modem notebooku, byla cena poněkud vyšší, než kdybych použil mince, které jsem neměl. Navíc cenu jsem zjistil až doma po návratu.

Český Telecom totiž v současné době v Praze a okolí instaluje nový, moderní typ kartových veřejných telefonních automatů. Přístroje vyrábí francouzská firma Ascom a na zmíněném území nahradí všechny postupně ostatní typy kartových automatů. Zaváděné automaty jsou technologicky vyspělejší a umožní Českému Telecomu brzké zavedení progresivních služeb (např. zmiňovanou platbu pomocí platebních karet.) Je u nich také výrazně posíleno zabezpečení provozu proti podvodům.

 karetní telefonní automat ASCOM

Vyšší spolehlivosti se dosahuje i moderními prvky konstrukce, jako je bezkontaktní vidlicový přepínač. Ve zbytku republiky má proběhnout modernizace automatů do konce roku.

Český Telecom provozuje v současné době v ČR celkem cca. 18.000 kartových a 12.000 mincovních telefonních automatů. U mincovních automatů zatím k žádné změně nedochází.

tisková zpráva - Český Telecom a.s.

Článek ze dne 6. září 2000 - středa