logo itpoint.cz

Telstra se dohodla s Telecom Italia na rozvoji globálních služeb

Svět se globalizuje, ať se to někomu líbí či ne. Dnes jsme zaznamenali aktivity od protinožčů, směřující na opačné konce našeho evropského kontinentu.

Australský telekomunikační operátor Telstra podepsal dohodu s Tele Media International, stoprocentní dceřinou firmou Telecom Italia pro zajištění mezinárodních datových služeb a služeb prostřednictvím internetového protokolu. Klienti Telstry podle smlouvy získají přístup k celosvětové síti a přídavným službám TMI a současně se Telstra stává výhradním regionálním dodavatelem služeb TMI zákazníkům v Austrálii a na Novém Zélandu. TMI bude na oplátku schopná rozšiřovat své zájmy na nové trhy vně Evropy. Telstra a TMI uvedly, že se jejich dvě společnosti snaží založit dlouhodobou spolupráci a věří, že by tak mohly vytvořit celosvětový podnikatelský vztah zaměřený na růst obchodu ve společných oblastech. "Pro Telstru dohoda znamená další strategický stavební blok v naší strategii globální spolupráce a rozšíří naši schopnost dodávat obchodní řešení dále do Asie, Evropy i Ameriky," uvedl Warren Grace, výkonný ředitel Telstry pro mezinárodní prodej. "Asijská divize TMI a Telstra zahájily práci na několika významných globálních projektech, a tato dohoda rozšíří naši schopnost poskytnout klientům s privátními datovými a IP sítěmi spojení napříč zeměkoulí," dodal.

Mezitím Telstra a KPN (nizozemský Telecom) dokončily smlouvu na zformování podniku se společnou majetkovou účastí "Station 12", slučujícím jejich příslušné podnikání na poli mobilní satelitní komunikace. Telstra a KPN přispějí zhruba 241.6 miliony australských dolarů (145 miliony US$) na hmotné prostředky spojené sítě v poměru 35 procent Telstra a 65 procent KPN.

Článek ze dne 21. května 2000 - neděle